Zamknij
REKLAMA

Areszt dla podejrzanych o rozbój: bo nie zapłacił za narkotyki

11:46, 22.11.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom podejrzanym o rozbój. Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o ich tymczasowym aresztowaniu. Jednemu z mężczyzn zarzuca się dodatkowo niestosowanie się do wyroku sądu oraz kilkukrotne udzielanie amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W ubiegłym tygodniu sochaczewscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony zaopatrywał się w narkotyki u jednego ze sprawców. Zwlekał z oddaniem pieniędzy, więc mężczyzna od którego miał kupować zakazane środki i jego kolega postanowili wyegzekwować dług.

Zajechali drogę mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego. Jeden z nich wyciągnął go z auta, uderzył i zażądał kilku tysięcy złotych w rozliczeniu za narkotyki. Następnie wsiadł do auta pokrzywdzonego i odjechał. Zamknięty samochód został odnaleziony na pobliskim parkingu. W środku nie było telefonu należącego do pokrzywdzonego. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców.

W trakcie czynności ustalono, że są to dwaj mieszkańcy gminy Błonie w wieku 24 i 28 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie każdy z nich usłyszał zarzut rozboju. Młodszemu z podejrzanych zarzuca się dodatkowo kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Starszy z mężczyzn trafi za kratki na dwa miesiące, a młodszy na trzy. Po posiedzeniu w sądzie, dzielnicowi pojechali do gm. Błonie i podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego 28 - latka znaleźli kilkanaście gramów amfetaminy.

Podejrzanym o rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KitekKitek

1 0

Czyli najpierw nie płacił za dragi, a potem poleciał z płaczem na psiarnie 07:40, 23.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cwaniakcwaniak

1 0

Tak powinno załatwiać się wszystkich pseudogangsta de-bili 18:27, 24.11.2021


REKLAMA
0%