Zamknij
REKLAMA

Groźny pożar kamienicy w Błoniu. Konieczna była ewakuacja

15:57, 13.10.2021 | Red.
Skomentuj OSP Ożarów Mazowiecki
REKLAMA

W Błoniu doszło w nocy do groźnego pożaru. Tylko dzięki sprawnej akcji strażaków nikt nie ucierpiał.

Wczoraj późnym wieczorem w Błoniu doszło do groźnego pożaru kamienicy. Sytuację utrudniała pierzejowa zabudowa, a co za nią idzie - szybkiego rozprzestrzenienia się ognia na kolejne kamienice.

- We wtorek po 21.00 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Warszawskiej w Błoniu. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy płonącą komórkę lokatorską oraz śmieci przy budynku. Pożar zajął klatkę schodową. Samodzielnie z budynku ewakuowało się 21 osób, 3 osoby, w tym dziecko ewakuowali strażacy za pomocą drabiny przystawnej. Działania trwały do północy, w akcji udział brało 10 zastępów straży pożarnej, łącznie - 21 strażaków - powiedział nam st. kpt Kazimierz Jaworski z KPP SP w powiecie warszawskim zachodnim. 

Na miejsce zdarzenia pojechał burmistrz Błonia Zenon Reszka:

- Bardzo dziękuję jednostce OSP z Błonia, która była pierwsza na miejscu zdarzenia. Pożar rozpoczął się w komórkach przylegających do jednej z kamienic. Było tam sporo materiałów łatwopalnych, na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się mocno, choć kamienica została zniszczona. Rozmawiałem z lokatorami kamienicy, a z rozmów wynikało, że wszyscy mają zapewniony nocleg w innym miejscu, nie było więc konieczności wsparcia mieszkańców w tym zakresie.

 

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BRCBRC

4 0

Brawo.👋 Straż jest zawsze Najlepsza i pierwsza do pomocy. Wszystkim 🚒🚒🚒z PSP i OSP dużo zdrowia szczęścia, spokoju i wytrwałości . 👌 18:09, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%