Zamknij
REKLAMA

Brawurowy pościg w Płońsku. Padły strzały, są poszkodowani

10:00, 17.05.2021 | red.
Skomentuj KMP Płock
REKLAMA

W niedzielę 16 maja w Płońsku funkcjonariusze policji prowadzili pościg za czterema mężczyznami podejrzewanymi o kradzież samochodu. Uciekający staranowali radiowóz. Jeden z funkcjonariuszy został poszkodowany. W trakcie pościgu padły strzały ostrzegawcze. Zatrzymani mają od 20 do 25 lat. Policjanci z płockiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20–25 lat w związku z kradzieżą wczorajszej  nocy nissana z województwa świętokrzyskiego. Zatrzymania miały miejsce na terenie powiatu płockiego i w Płońsku. Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska,  zatrzymania przeprowadzono w związku z kradzieżą nissana z terenu woj. świętokrzyskiego auto, którym jechał jeden z podejrzewanych, udało się odzyskać. 

[FOTORELACJA]10341[/FOTORELACJA]

To były już kolejne skuteczne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy uderzające w przestępczość samochodową. Kryminalni zatrzymali aż czterech mężczyzn związanych z kradzieżami pojazdów i odzyskali dwa skradzione nissany. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy Mazowsza. Jeden z nich przez kilka lat poszukiwany był przez organy ścigania i jeszcze dzisiaj, dzięki działaniom płockich policjantów usłyszy zarzuty kradzieży dwóch nissanów z terenu Płocka. W tej chwili policjanci kompletują obszerny materiał dowodowy, który stanowić będzie podstawę do formułowania zarzutów wobec zatrzymanych. Cała sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj rano na terenie powiatu płockiego w miejscowości Kobylniki oraz w Płońsku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy przeprowadzili skuteczną akcję, której wynikiem było odzyskanie dwóch nissanów skradzionych w sobotnią noc z terenu województwa świętokrzyskiego.

Skradziony pojazd w niedzielny poranek prowadził 22-latek, a jego wspólnicy podróżowali tuż za nim osobowym mercedesem. Na widok policyjnych radiowozów kierujący mercedesem zaczął uciekać. Pomimo sygnałów wydawanych do zatrzymania mężczyzna siedzący za kierownicą tego pojazdu nie reagował, nadal przyspieszał i oddalał się. W pewnym momencie podczas ucieczki staranował policyjny radiowóz. W skutek zderzenia, policjant doznał obrażeń ciała, a trzech podróżujących mercedesem mężczyzn po zderzeniu wybiegło szybko z auta i zaczęło uciekać. Pomimo wezwań policjantów do zatrzymania grupa nie reagowała, dopiero po oddaniu strzałów ostrzegawczych mężczyźni zaprzestali ucieczki. Zostali zatrzymani.

W tym czasie, kilka kilometrów dalej, w trakcie dynamicznych działań inni policjanci zatrzymywali 22-letniego kierowcę skradzionego nissana. Zatrzymanymi okazali się młodzi mieszkańcy Mazowsza. W trakcie intensywnych czynności kryminalni ustalili, że grupa ta dokonała kradzieży jeszcze jednego nissana z terenu województwa świętokrzyskiego. Pojazd ten dzisiaj przez płockich policjantów został odzyskany. Ponadto policjanci ustali, że jeden z zatrzymanych, 23-latek poszukiwany był przez kilka lat przez organy ścigania za kradzieże, ponadto podejrzewany jest o kradzież dwóch nissanów z terenu Płocka. Jeszcze dzisiaj za to przestępstwo 23-latek usłyszy zarzuty.

Sprawa nabiera rozwojowego charakteru. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu kompletują obszerny materiał dowodowy, który stanowić będzie podstawę do formułowania zarzutów wobec zatrzymanych oraz wnioskowania o ich aresztowanie.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%