Zamknij
REKLAMA

Sprawcy napadu na bank w Błoniu zatrzymani przez kontrterrorystów FOTO VIDEO

10:11, 04.05.2021 | P.S
Skomentuj warszawska policja
REKLAMA

Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad w Błoniu. Ojciec i syn kilka dni temu weszli do placówki bankowej i grożąc trzem pracownicom zażądali wydania pieniędzy. Jeden z nich użył broni. Strzał został oddany w sufit. Zagrozili też kobietom, kładąc na biurku urządzenie przypominające ładunek wybuchowy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia.

[FOTORELACJA]10293[/FOTORELACJA]

[WIDEO]603[/WIDEO]

Zamaskowani mężczyźni w ubiegłym tygodniu weszli do placówki bankowej w Błoniu. Jeden z nich oddał strzał w sufit by zastraszyć trzy pracownice banku i zmusić je do oddania gotówki, jaka znajdowała się w placówce. Drugi z nich zostawił w banku przedmiot, który miał być bombą, jaka miała być zdetonowana gdyby poszkodowane wzywały pomoc.

Zastraszone pracownice placówki bankowej wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Mężczyźni poruszając się ulicami Błonia odjechali w kierunku Rokitna. Uciekając także używali broni. Chcieli sterroryzować kierowcę samochodu ciężarowego, który zajechał im drogę.

W tym samym czasie w placówce bankowej pojawili się policjanci. Ze względu na zagrożenie z powodu niewiadomego urządzenia pozostawionego przez napastników ewakuowali pracownice i osoby z okolicznych budynków. W sumie 11 osób. Przybyli na miejsce pirotechnicy ustalili, że urządzenie jest atrapą. Wtedy funkcjonariusze mogli przystąpić do wykonania czynności na miejscu zdarzenia.

Kolejne dni, to już wnikliwa praca kryminalnych. Ustalili oni, ze rozboju dokonało dwóch mężczyzn – ojciec i syn z podwarszawskiej miejscowości. W ten sposób chcieli podreperować rodzinny budżet. Wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie udali się do ustalonej miejscowości, gdzie, jak się okazało zatrzymali ojca i syna w wieku 55 i 23 lat, podejrzanych o napad na placówkę bankową z użyciem broni i kradzież pieniędzy pochodzących z napadu.

 Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieży pieniędzy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Może im grozić kara od 3 do 15 lat więzienia.

[ZT]57549[/ZT]

 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

LarryLarry

2 0

Rodzinny interes 16:01, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuzJuz

0 0

Kontrterroryści? kto tu się nagrał w CS'a i uprawia słowotwórstwo. Nie ma czegoś takiego jak kontrterrorysta. do podstawówki wróć! 09:59, 05.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zauberzauber

0 0

To tzw: ''nowo mowa" ...stara nazwa nie była poprawna politycznie. 💩💩💩💩 06:21, 06.05.2021


REKLAMA
0%