Zamknij
REKLAMA

Uwaga na fałszywe sms z elektrowni

10:57, 11.01.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Uwaga na fałszywe SMS-y z elektrowni. Oszuści podszywają się pod dostawców energii. Wysyłają do ofiar informację o zaległości w płatnościach. Wzywają do zapłaty. Dodatkowo straszą, ze nieuregulowanie długu może skutkować przerwą w dostawie prądu. Specjaliści podpowiadają, że jeżeli daliśmy się oszukać - w przypadku płatności kartą trzeba jak najszybciej ją zastrzec. Jeżeli płaciliśmy przelewem - powiadomić bank. W obu przypadkach złożyć też zawiadomienie do policji o popełnieniu przestępstwa.

Pracownicy PGE Obrót, spółki zajmującej się w Grupie Kapitałowej PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, otrzymują zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości SMS trafiających do klientów. PGE Obrót apeluje o ostrożność i przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

SMS wysyłane do klientów, a także do osób niekorzystających z usług PGE Obrót zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości znajduje się również link do płatności on-line.

- PGE Obrót zwraca się do wszystkich, aby zachowali szczególną uwagę, zignorowali podejrzane wiadomości, nie otwierali linków prowadzących do płatności oraz przekazali ostrzeżenia rodzinie i znajomym.

Spółka podkreśla również, że wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a fałszywe strony są natychmiast blokowane. Każda próba oszustwa jest również zgłaszana do organów ścigania.

W przypadku jakichkolwiek warto zadzwonić na infolinię PGE: 422 222 222.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA