Zamknij
REKLAMA

18-letni awanturnik, miał na sumieniu inne przestępstwa. Teraz trafił za kratki

18:16, 26.07.2020 | KPP Łowicz
Skomentuj
REKLAMA

18-latek trafił na 3 miesiące do aresztu po tym jak dopuścił się czterech przestępstw. Kradzieży rozbójniczej i kradzieży w warunkach recydywy, za co grozi mu kara co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.

20 lipca 2020 roku łowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w gminie Bielawy, gdzie doszło do awantury. Sprawca groził jednemu z domowników, a po przybyciu na miejsce policjantów, pijany mężczyzna znieważył funkcjonariuszy oraz zmuszał do zaniechania prawnej czynności służbowej. 18-latek został zatrzymany. Jak ustalili policjanci mężczyzna popełnił 4 przestępstwa. Oprócz gróźb karalnych i znieważenia funkcjonariuszy trwały bowiem czynności prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w sprawie kradzieży rozbójniczej i kradzieży. Policjanci ustalali miejsce pobytu podejrzewanego o te przestępstwa mężczyzny.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w połowie czerwca, w centrum Łowicza, gdzie sprawca ukradł butelkę wódki, a następnie użył przemocy wobec pracownika ochrony i uciekł. Dzięki dobremu rozpoznaniu, kryminalni ustalili sprawcę przestępstwa. Do kradzieży zaś doszło w maju tego roku, gdzie w sklepie rtv-agd ukradł telefon o wartości ponad 1500 zł. Jak się okazało przestępstw kradzieży rozbójniczej i kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz wyższy wymiar kary niż 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu 18-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

(KPP Łowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

coobahcoobah

2 2

Tylko prawdziwe gumowanie.....
Resztę znamy :) 15:23, 27.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maniekmaniek

1 2

to szczyl jak by dostal dobre mocne gumowanie na posterunku to by sie nauczył !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gumowanie powinno wrocic aby stał sie ład i porządek ! 23:29, 27.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

heniuheniu

0 0

guma 80- tka i wąske drzwi a nie sanatorium w ZK! 13:18, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA