Zamknij
REKLAMA

Pożar sadzy w kominie w Teresinie

17:33, 22.01.2020 | red.
REKLAMA
Skomentuj
Foto Ochotnicza Straż Pożarna w Niepokalanowie

Dziś 22 stycznia około godziny 12:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie, w budynku mieszkalnym w Teresinie na ulicy Lipowej. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Niepokalanowa i z Teresina. Jak relacjonują strażacy z OSP Niepokalanów:

– Po dojeździe pod wskazany adres, udaliśmy się na rozpoznanie. Po ustaleniu przyczyny i miejsca pożaru przystąpiliśmy do działań ratowniczych. W tym samym czasie przybyli druhowie z OSP Teresin. Akcja była dość trudna, gdyż szyb kominowy był niestety aż w trzech miejscach niedrożny. Musieliśmy użyć znacznej siły,oraz bosaka by rozbić miejsca zatkania komina. Po zakończeniu działań, ugaszeniu pożaru, ostudzeniu pieca i szybu komina, oraz wydaniu zakazu używania komina do czasu inspekcji kominiarza, gdyż w wielu miejscach był popękany od temperatury, wróciliśmy do remizy około godziny 15:00.

Jednocześnie straż pożarna apeluje o regularne i dokładne czyszczenie przewodów kominowych. Szczególnie w sezonie grzewczym trzeba zadbać o sprawność komina i regularnie sprawdzać jego drożność. Należy też kontrolować stan przewodów wentylacyjnych i urządzeń grzewczych.

Foto OSP Niepokalanów

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone