Zamknij
REKLAMA

Wiedźma oszustka. Miała zdjąć klątwę, zabrała parę tysięcy

21:14, 22.01.2020 | KPP Płońsk
REKLAMA
Skomentuj

Do niecodziennego oszustwa doszło w Płońsku. Kobieta „sprzedająca perfumy” stwierdziła, że pracownica jednej z tutejszych firm jest przeklęta i że ona tę klątwę potrafi zdjąć. W ruch poszły karty, splunięcia, pleśnie, włosy wyrywane z głowy i oczywiście banknoty.

 

Poniżej pełna relacja Komendy Powiatowej Policji w Płońsku na temat tego niecodziennego oszustwa. Warto przeczytać, by w podobnej sytuacji mieć się na baczności:

13 stycznia po południu do biura jednej z płońskich firm przyszła nieznana kobieta. Pracownicy biura zaproponowała kupno perfum w atrakcyjnej cenie. W pewnej chwili kobieta stwierdziła, że jej rozmówczyni jest „przeklęta”, a ona posiada „moc” i może zdjąć z niej klątwę. Poleciła kobiecie podać swoje imię, a następnie z tali kart wybrać jedną. Wylosowana czarna karta miała być potwierdzeniem rzuconej klątwy. Kolejnym poleceniem było wyjęcie z portfela grosza, splunięcie za siebie, włożenie monety z powrotem i wyrzucenie jej za 3 dni. Następnie złodziejka kazała kobiecie wyjąć banknot o największym nominale, a później więcej pieniędzy. Cały czas zapewniała o „klątwie” i konieczności jej zdjęcia zarówno ze swojej rozmówczyni, jak i pieniędzy.

Nieświadoma niczego kobieta, wierząc w klątwę, wypłaciła z bankomatu pieniądze i przekazała oszustce, a ta zaczęła odprawiać kolejne obrzędy. Po zakończonym seansie pieniądze wróciły do właścicielki, a oszustka miała dostać tylko „co łaska”. Finał był jednak inny. Pokrzywdzona przekazała jej 500 zł, a następnie kolejne pieniądze na odczarowanie. Po wykonaniu kolejnych obrzędów m.in. pocieraniu pieniędzmi o karty, wyrwaniu włosa z głowy i zawinięciu go w kartkę papieru oraz napisaniu na niej słowa „morkoi”, co po grecku znaczy pleśnie, złodziejka szybko wyszła z biura zabierając ze sobą ponad 2 tys. zł.

Oszustki, która tak drogo policzyła sobie za wróżbę i zdjęcie klątwy, szuka płońska policja. Kobieta, prawdopodobnie narodowości romskiej, ma około 60 lat, 160 cm wzrostu, waga ok. 60 kg. jest średniej budowy ciała, ma ciemne, średniej długości włosy.

Policjanci przypominają, że do tego typu kontaktów i sytuacji należy podejść z dużą ostrożnością i zawsze zachować czujność. Jeśli zorientujemy się, że padliśmy ofiarą oszusta, należy jak najszybciej powiadomić o tym Policję.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

(KPP Płońsk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MartaMarta

6 0

Chyba bym się wstydziła własnej głupoty i wcale nie zgłosiła czegoś takiego. 21:47, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

1 0

Kto wierzy niech da wszystkie pieniądze, ale w tych czasach jeszcze są osoby,które wierzą cygance to ciemnota,a ta wzięła kasę i poszła.I cyganka prawdę ci powie. 23:06, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone