Zamknij
REKLAMA

Fiat i skoda z cofniętymi licznikami. Kolejne zatrzymania, jest śledztwo

14:39, 22.01.2020 | KPP Łowicz
REKLAMA
Skomentuj

W ciągu kilku dni policjanci łowickiej drogówki ujawnili już 3 przypadki cofniętych o wiele tysięcy liczników samochodowych. W związku z wejściem z 2019 r. nowych przepisów dotyczących drogomierzy w pojazdach, policjanci z Łowicza podczas kontroli drogowych dokonują również sprawdzeń bieżących wskazań przejechanych kilometrów w samochodach bądź motogodzin w przypadku ciągników czy innych pojazdów wolnobieżnych.

 

12 stycznia 2020 roku stróże prawa zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania, który miał cofnięty licznik o rekordowe 600.000 km. Dwa dni później na ul. Poznańskiej w Łowiczu skontrolowano Fiata Ducato. Okazało się, że w pojeździe dostawczym wskazania drogomierza różnią się o blisko 400.000 km  z tymi zapisanymi przez stacje diagnostyczne. Następnego dnia również w powiecie łowickim w miejscowości Krępa w związku z przekroczeniem prędkości policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Skoda Octavia, w której stan licznika również okazał się niższy od zapisanego w dokumentacji o 140.000 km.

Wszystkie pojazdy zostały przez Policję zabezpieczone i toczą się postępowania w sprawie cofnięcia zapisów drogomierzy, gdyż czyny takie stanowią przestępstwa zagrożone karą do 5 lat więzienia.

(KPP Łowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jarekjarek

4 0

Teraz miejscowi handlarze gdy prosi sie o dane do cepiku natychmiast milkna,i koncza rozmowe. Marku dlaczego to robisz?? 16:25, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone