Zamknij
REKLAMA

Pijana rowerzystka zatrzymana przez policję. W alkomacie brakło skali

14:35, 05.12.2019 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Podczas wczorajszych działań NURD, policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 42-latkę, która jechała rowerem bez oświetlenia i bez elementów odblaskowych. Po krótkiej rozmowie „wyczuli”, że brak jakichkolwiek świateł to nie jedyne przewinienie kobiety. Podczas badania stanu trzeźwości na urządzeniu zabrakło skali pomiarowej. W trosce o jej bezpieczeństwo funkcjonariusze odwieźli 42-latkę do domu i przekazali pod opiekę członka rodziny.

 

Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach pn. NURD. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie troską o zdrowie i życie kierowali się policjanci, zatrzymując do kontroli drogowej 42-letnią rowerzystkę. Drobna kobieta była ubrana na ciemno i wieczorem jechała rowerem, który nie posiadał wymaganego oświetlenia. Rowerzystka nie miała również żadnego elementu odblaskowego, który mógłby poprawić jej widoczność na drodze.

Policjanci już po pierwszym zdaniu wypowiedzianym przez kobietę wiedzieli, że jest pijana. Gdy poddali ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, na urządzeniu zabrakło skali pomiarowej. Z tego wynika, że 42-latka miała ponad 4 promile.

Mundurowi pomogli kobiecie wsiąść do radiowozu i odwieźli ją do domu, gdzie przekazano ją pod opiekę rodziny.

Policjanci sporządzili notatkę do wniosku o ukaranie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara aresztu lub grzywny. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia rowerów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. 

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

NoNo

4 0

A co z rowerem, bo o pani wiemy 15:07, 05.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YeYe

0 0

rowerem... tzn. pieniążkami za rower sprzedany na złom, podzielili się towarzysze koleżanki od buteleczki 18:14, 09.12.2019


hahahaha

2 9

1) Dlaczego nie została aresztowana będąc w stanie nietrzeźwości? Przecież to przestępstwo. 2) Zakaz powinien tyczyć się wszystkich pojazdów mechanicznych a nie tylko roweru. 3) Dlaczego nie pojechali na krew? 4) Nie dość że autor artykułu nie zna przepisów i wypisuje głupoty to Policja nie dopełniła obowiązków służbowych. 5) Sprawa do wygrania w sądzie. 17:46, 05.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GagaGaga

6 1

Znawco prawa...
Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości to wykroczenie, nie przestępstwo. Wiec autor artykułu słusznie napisał, jakie kary za to grożą. Na krew zabierają jak ktoś nie jest w stanie dmuchnąć lub odmawia badania.
19:46, 05.12.2019


hehehehe

0 0

Może i do wygrania, ale przez kogo, przez menelice?
Nic jej nie zrobią... jedyne co to niechcący ktoś kiedyś ją zdejmie autem z tego roweru i tak się zakończy żulerskie kolarzowanie. 17:37, 09.12.2019


janko janko

3 0

alkomaty nie są przystosowane do polskich warunków :D 19:19, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone