Zamknij
REKLAMA

Chciał popełnić samobójstwo na Podzmaczu. Z pomocą przybył dyżurny policji

12:48, 02.12.2019 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Służba w Policji nie jest łatwa. Na barkach policjantów spoczywa ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka. Tak też było w tym przypadku, gdy na numer alarmowy zadzwonił 35-letni sochaczewianin i powiedział, że chce odebrać sobie życie. Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarzy dzięki dyżurnemu i policjantom, którzy szybko dotarli do desperata.

 

W sobotę wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Sochaczewa i poinformował, że chce odebrać sobie życie. Policjanci zawsze bardzo poważnie podchodzą do takich zgłoszeń. Nigdy nie wiadomo do końca, w jakim stanie psychicznym jest rozmówca. Dodatkowo, niewłaściwie poprowadzona rozmowa może spowodować targnięcie się na swoje życie.

Zaraz po otrzymaniu informacji od dyspozytora numeru alarmowego, dyżurny skontaktował się z mężczyzną. W trakcie rozmowy uzyskał dość lakoniczną informację o miejscu, w którym się znajduje. Liczyła się każda minuta, dlatego asp. szt. Tomasz Zobaczyński wysłał patrol i jednocześnie kontynuował rozmowę w taki sposób, by zyskać na czasie. Gdy odwodził mężczyznę od samobójstwa, w tym samym czasie policjanci przeczesywali rejon Podzamcza i sochaczewskich bulwarów. Kilkanaście minut później dotarli do desperata. 35-latek został przewieziony do szpitala. Teraz jest już pod opieką lekarzy.

Policjant, który wcielił się w rolę psychologa i negocjatora to asp. szt. Tomasz Zobaczyński. W Policji służby prawie 20 lat, a od kilkunastu jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Życzymy naszemu koledze dalszych sukcesów w służbie.

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

AnonimAnonim

4 0

Gdyby na prawdę chciał popełnić samobójstwo to by nie dzwonił ??‍♀️
Ah ludziom życie niemiłe ? 14:32, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA