Zamknij

Wypadek w Młodzieszynku, KPP Sochaczew podaje szczegóły

10:31, 13.02.2024 KPP Sochaczew Aktualizacja: 10:33, 13.02.2024
Skomentuj

Wczoraj na drodze krajowej nr 50 w Młodzieszynku doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca nissana uderzył w łosia, który wyszedł na jezdnię. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

[FOTORELACJA]13532[/FOTORELACJA]

Wczoraj około godziny 17:20 do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK50 w Młodzieszynku. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Ustalono, że 65-letni kierowca nissana uderzył w łosia, który wyszedł na jezdnię. Do kierowcy i pasażerki wezwano pomoc medyczną. Na szczęście nie wymagali hospitalizacji. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia z autem.

Na terenie powiatu sochaczewskiego co jakiś czas dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Drogi na których najczęściej można się ich spodziewać są oznaczone znakiem ostrzegawczym A-18b - „Uwaga, dzikie zwierzęta. Przedstawia on żółty znak w kształcie trójkąta przedstawiający jelenia w skoku. Pod spodem może znajdować się tabliczka się z długością odcinka na którym może wystąpić zagrożenie. Pamiętajcie jednak, że zwierzęta mogą wychodzić w różnych miejscach, nie tylko tam, gdzie są znaki drogowe informujące o ich obecności.

Kierowcy muszą szczególnie uważać na  drogach prowadzących przez pola, łąki czy lasy. W tych miejscach należy jechać zdecydowanie wolniej. Uderzenie w łosia dla niektórych uczestników ruchu drogowego zakończyło się tragicznie. Zwierzę ważące kilkaset kilogramów przebijało się przez szybę czołową i wpadało do środka pojazdu, powodując u kierowców lub pasażerów poważne obrażenia lub śmierć.

Gdy dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem, które poniosło śmierć należy skontaktować się z zarządcą drogi lub Policją. Jeśli potrąciłeś jakiekolwiek zwierzę ( np. psa, kota, sarnę) to zatrzymaj się i sprawdź czy żyje. Nie dotykaj go, pamiętaj, że ranne i przerażone zwierzę może być agresywne. Zadzwoń do właściwego urzędu gminy lub na numer 112 i poinformuj, gdzie doszło do zdarzenia. Nie bądź obojętny na potrącone zwierzęta leżące na drodze. Pozostawienie rannego zwierzęcia na drodze to skazywanie go na pewną śmierć!

Jeszcze raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie lasów, pól i łąk, jazdę z dozwoloną prędkością i stosowanie się do znaków informujących o zagrożeniach.

asp. Agnieszka Dzik

[ZT]72479[/ZT]

 

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

NikaNika

2 0

W tym rejonie dozwolona prędkość to 90 km/h. Łoś powinien wiedziec, że należy zachować ostrożność bo wszyscy jadą dozwoloną 90 tką 11:22, 13.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%