Zamknij

Teresin: ucieczkę przed policjantami zakończył w rowie

13:58, 05.12.2023 KPP Sochaczew Aktualizacja: 14:07, 05.12.2023
Skomentuj foto KPP Sochaczew foto KPP Sochaczew

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pod wpływem alkoholu, obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a ucieczkę zakończył w rowie. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

[FOTORELACJA]13234[/FOTORELACJA]

W poniedziałek w nocy (3.12) funkcjonariusze Posterunku Policji w Teresinie zauważyli, że kierujący dostawczym citroenem gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Policjanci pojechali za nim i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym znak do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna siedzący za kierownicą próbował uciec policjantom, lecz w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, dwukrotnie uderzył w bariery energochłonne i wjechał do rowu. Teresińscy policjanci pomogli mu opuścić pojazd. Już wtedy wyczuli od niego alkohol, a późniejsze badanie wykazało, że 29-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

To nie koniec problemów mieszkańca powiatu sochaczewskiego. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzanemu zarzuca się niestosowanie do wyroku sądu poprzez kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przestępstwa są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Zbyszek ZeroZbyszek Zero

3 0

No i co się zmieniło i zmieni?dalej będą pić i kierować i dopóki kogoś nie zabije to będzie tak jeździł od zatrzymania do zatrzymania! 14:40, 05.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%