Zamknij

Trudne warunki na drogach w regionie, jest ślizgawka

09:58, 23.11.2023 K Aktualizacja: 10:01, 23.11.2023
Skomentuj foto OSP Rębowo foto OSP Rębowo

Dziś kierowcy zmagają się z trudnymi warunkami na drodze. Jest ślisko. Wraz z policją apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Na drogach w naszym rejonie wydarzyło się już kilka niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przedstawiamy fotorelacje z miejscowości Słomin, koło Wyszogrodu, gdzie auto dachowało i utknęło w rowie. Na miejscu zadysponowane wszystkie służby. Niebezpiecznie było dziś również pod Ciechanowem i Ostrołęką.

[FOTORELACJA]13171[/FOTORELACJA]

Z trudnymi warunkami na drogach musza mierzyć się dziś kierowcy. Niestety sprawdziły się zapowiedzi synoptyków. Na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie i Mazowiecka Drogówka apelują o rozsądną jazdę.

- Kierowco! Zdejmij nogę z gazu. Zadbaj o odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu. Hamuj silnikiem. Zachowaj rozsądek. Pamiętajmy, że padający śnieg lub śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie albo spada poniżej zera, a na drodze pojawia się śnieg czy pada deszcz lub mżawka, warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać wolniej, ostrożniej i rozsądniej - 

- informuje Mazowiecka Drogówka.

(K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%