Zamknij

Groźny wypadek w Lubiejewie, DK 50 zablokowana, trwa akcja ratunkowa AKTUALIZACJA

09:02, 30.05.2023 opr. K Aktualizacja: 07:18, 31.05.2023
Skomentuj foto KP PSP Sochaczew foto KP PSP Sochaczew

W Lubiejewie, gmina Sochaczew  trwa akcja ratunkowa na Drodze Krajowej nr 50. Doszło tam do wypadku. Droga jest zablokowana. Więcej na ten temat oficer prasowy Rafał Krupa.

[FOTORELACJA]12554[/FOTORELACJA]

- Około godziny 8.00 na Drodze Krajowej nr 50 w miejscowości Lubiejew pod Sochaczewem doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Samochodem osobowym podróżowała kobieta z 3-letnim dzieckiem. W tej chwili na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Droga jest całkowicie zablokowana. Trwają działania ratownicze. Wszystkie osoby biorące udział w tym zdarzeniu pozostają przytomne

- informuje st. kpt. Rafał Krupa.

Mamy również komentarz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. 

- Zdarzenie drogowe na DK50 w Lubiejewie (84km 4 hektometr) z udziałem pojazdu osobowego i ciągnika siodłowego z naczepą.  Jedna osoba odniosła obrażenia. Kierowcy byli trzeźwi. Droga jest zablokowana w obydwu kierunkach, a utrudnienia mogą trwać ok. 3 godzin. Objazdy dla pojazdów osobowych: kierowcy jadący od Janowa przez Żdżarów muszą skręcić do miejscowości Kąty i jechać do ul. Płockiej, skręcić w Łowicką i dojechać do DK50. Policjanci są na miejscu i pomagają kierowcom Objazdy dla pojazdów ciężarowych: jadąc od Płocka, w Kamionie skręcić z DK50 na DW 575 w kierunku Śladowa, a następnie kierować się DW 705 do Sochaczewa, gdzie będą mogli wjechać na DK 92 lub DK 50 -

- informuje Agnieszka Dzik, oficer prasowa KPP Sochaczew. 

AKTUALIZACJA godz. 10.20

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie ruch na DK 50 został przywrócony. 

- Po przybyciu stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki BMW oraz ciągnik siodłowy DAF z naczepą. Kierujący pojazdami wysiedli z rozbitych pojazdów o własnych siłach. W samochodzie osobowym pozostawała przytomna, poszkodowana 3-letnia dziewczynka.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego dziecka przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W porozumieniu z ratownikami zespołu ratownictwa medycznego dziewczynkę ewakuowano z samochodu w foteliku. W celu zmniejszenia stresu związanego z zaistniałym zdarzeniem wręczono dziecku pluszową maskotkę "misia-ratownika".

W dalszej kolejności odłączono akumulator w samochodzie osobowym oraz zasypano sorbentem wycieki płynów eksploatacyjnych. Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 5 strażaków OSP zakończono o godzinie 9:02.

- relacjonują sochaczewscy strażacy.  

(opr. K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%