Zamknij
REKLAMA

Awantura w Brochowie, pijany 43-latek zatrzymany

11:07, 23.06.2022 | KPP Sochaczew
Skomentuj foto poglądowe źródło policja.pl
REKLAMA

Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymaniem 43-latka podejrzewanego o stosowanie przemocy. Dzielnicowy gminy Brochów wykorzystał swoje uprawnienia do wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w gminie Brochów w związku z agresywnym zachowaniem nietrzeźwego 43-latka. Policjanci sporządzili Niebieską Kartę, zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie.

Dzielnicowy chcąc zapewnić bezpieczeństwo domownikom wykorzystał przepisy wprowadzone dwa lata temu, które nadały policjantom uprawnienia do wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Nakaz lub zakaz mogą być wydane łącznie. Są przy tym natychmiast wykonalne i wskazują m.in. obszar lub odległość od wspólnie zajmowanego mieszkania, którą osoba stosująca przemoc lub podejrzana o jej stosowanie, będzie obowiązana zachować. Nie ma też znaczenia, kto jest właścicielem nieruchomości.

Nakazy i zakazy obowiązują przez 14 dni, ale osoba pokrzywdzona może złożyć wniosek do sądu o ich przedłużenie. Osoba naruszająca nakazy i zakazy wydane przez policjanta podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. W przypadku sprawców  tego rodzaju wykroczeń stosuje się postępowanie przyspieszone.

asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

zakzak

8 0

I bardzo dobrze...👍 11:56, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZirytowanyZirytowany

2 0

Z sylwetki troche jak pies. 21:32, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nlk.nlk.

1 0

Co oni tam biorą w tym brocho. 10:26, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%