Zamknij
REKLAMA

Śmiertelny wypadek w Młodzieszynie: jest relacja strażaków z akcji ratunkowej

10:54, 22.05.2022 | Redakcja
foto OSP Młodzieszyn
REKLAMA

W piątek 20 maja po 21.00 na DK 50 w Młodzieszynie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jak już informowaliśmy, w wyniku najechania przez volvo w tył mazdy, śmierć na miejscu poniósł pasażer drugiego z samochodów. Publikujemy relację strażaków OSP Młodzieszyn z akcji ratunkowej.

[FOTORELACJA]11572[/FOTORELACJA]

W piątek 20 maja po godzinie 21.00 na Drodze Krajowej nr  50 w Młodzieszynie doszło do wyjątkowo tragicznego w skutkach wypadku. Akcję ratunkową relacjonują strażacy z OSP Młodzieszyn:

- Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu wzięły udział dwa samochody osobowe, które znajdowały się poza drogą, a w środku jednego z pojazdów pozostawały zakleszczone dwie osoby poszkodowane. Działania straży polegały na zrobieniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych, następnie ich ewakuacji  przy pomocy deski oraz udzieleniu pierwszej pomocy, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach.

Pomimo wysiłku służb ratowniczych, jedna osoba biorąca udział w zdarzeniu poniosła śmierć na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce wypadku ZRM oraz LPR. Na czas działań oraz późniejszych czynności Policji pod nadzorem Asesora Prokuratury ruch został całkowicie zablokowany.

W akcji ratunkowej udział wzięło w sumie sześć jednostek straży pożarnej: jedna z OSP Młodzieszyn, trzy z JRG Sochaczew, i po jednej z OSP Budy Stare i OSP Kamion, a także cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pięć jednostek policji, prokurator i służba drogowa.

Przyczyny i okoliczności wypadku wciąż są badane. Wiadomo, że volvo, którym kierowała 20-letnia kobieta, uderzyło w tył mazdy. Śmierć na miejscu poniósł 45-letni pasażer mazdy. Do szpitala trafiły cztery osoby: kierowca i 5-letnie dziecko z mazdy, kierująca oraz młoda pasażerka volvo. DK 50 pozostawała zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin.

[ZT]63145[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%