Zamknij
REKLAMA

Samorząd Mazowsza dofinansuje edukację zdrowotną

10:46, 15.02.2021 | Urząd Marszałkowski
Skomentuj
REKLAMA

Promocja zdrowia psychicznego, profilaktyka nowotworów złośliwych czy zapobieganie chorobom zakaźnym – to tylko niektóre zadania, które mogą być zrealizowane w ramach specjalnie dedykowanego im konkursu ofert. W tym roku na jego realizację władze województwa przeznaczą 400 tys. zł. Oferty można składać do 26 lutego br.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek, które działają w obszarze zdrowia publicznego. Oprócz organizacji pozarządowych, oferty mogą składać m.in. podmioty prowadzące działalność leczniczą spełniające wymogi wskazane w ustawie o zdrowiu publicznym. Edukacja zdrowotna jest podstawą w kreowaniu właściwych postaw w zakresie profilaktyki chorób – wskazuje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Odpowiednie nawyki żywieniowe, umiejętność zachowania równowagi pomiędzy pracą, a życiem rodzinnym czy systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych mogą przyczynić się do zmniejszenia zachorowalności na otyłość, choroby serca lub zaburzenia depresyjne. Zwłaszcza teraz, gdy wiele osób wykonuje pracę zdalną, nie ma możliwości wykonywania żadnych aktywności. Dlatego zachęcam Państwa do składania ofert – zaznacza Elżbieta Lanc.

 

Szeroki katalog zadań

  • W tegorocznej edycji konkursu oferty można składać w ramach siedmiu obszarów:
  • edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb różnych grup społeczeństwa dotycząca promocji zdrowia psychicznego;
  • edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb różnych grup społeczeństwa dotycząca promocji idei dawstwa i transplantologii;
  • podniesienie poziomu akceptacji społecznej wobec osób żyjących z HIV/AIDS, ich rodzin i bliskich;
  • edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb różnych grup społeczeństwa dotycząca zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom, w tym przeciwdziałanie skutkom nieprawidłowej antybiotykoterapii;
  • wsparcie i promocja ratownictwa medycznego;
  • edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb różnych grup społeczeństwa dotycząca profilaktyki nowotworów złośliwych;
  • edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb różnych grup społeczeństwa dotycząca profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym zawałów serca, niewydolności serca i udarów mózgu.

 

Ważne, aby oferty dotyczyły szeroko rozumianej edukacji zdrowotnej, skierowanej do różnych grup wiekowych, w tym organizacji warsztatów dla seniorów, konferencji dla kadry medycznej, szkoleń e-learnigowych czy konkursów dla najmłodszych.

Celem tych działań powinno być zwiększenie świadomości mieszkańców na problemy zdrowotne – podkreśla przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Prorodzinnej Piotr Kandyba.

– Na realizację zadań przeznaczono w sumie 400 tys. zł. Maksymalne wsparcie przewidziane na realizacje jednego projektu to 25 tys. zł. Projekty mogą dotyczyć m.in.: promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki nowotworów złośliwych czy zapobiegania chorobom zakaźnym. Czekamy na Państwa pomysły. W związku z pandemią COVID-19 zachęcamy do realizacji zadań przy zastosowaniu rozwiązań teleinformatycznych lub innych środków łączności – dodaje radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Realizacja zadania musi zakończyć się do 31 grudnia br. Oferty można składać do 26 lutego br. Formularz ofertowy oraz dodatkowe informacje i szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl w zakładce „Otwarte konkursy ofert” oraz www.zdrowemazowsze.mazovia.pl

 

(Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

LolaLola

1 0

ZAMIAST EDUKACJI MEDYCZNEJ I BIUROKRATYCZNEJ TO ZACZNIJCIE WRESZCIE LECZYĆ CHORYCH W TYM KRAJU !!!BO CHORZY OD ROKU NIE MAJĄ DOSTĘPU DO BADAŃ, LECZENIA,SPECJALISTÓW! !!MAJA ZANIEDBANE CHOROBY I BRAK ZMIANY LEKÓW CZY BADAŃ. A PRZECIEŻ PŁACA PRZYMUSOWE SKŁADKI DO SYSTEMU? ?TO DLACZEGO NIE MAJĄ DOSTĘPU DO LECZENIA? ??TEN RZAD NIE WYWIĄZUJE SIĘ Z OBIETNIC I OBOWIĄZKÓW W STOSUNKU DO OBYWATELA .CO NAM Z TYCH BIUROKRATYCZNYCH PROGRAMÓW? ?,CO NAM Z TYCH BIUROKRATYCZNYCH PROFILAKTYK CZY WIRTUALNO-SŁUCHAWKOWYCH PORAD??JAK CHORZY LUDZIE NIE MAJĄ GDZIE SIĘ LECZYĆ OD ROKU NA NOWOTWORY,NA NADCIŚNIENIE, NA CUKRZYCĘ, TARCZYCE I WIELE INNYCH !!!LEPIEJ PRZEKAZAC TE KASE NA LECZENIE CHORYCH.A NIE LECZENIE BIUROKRACJI MEDYCZNO-PROFILAKTYCZNEJ.
19:25, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%