Zamknij
REKLAMA

Mazowieckie szpitale: dotarła pomoc od Niemiec w walce z covid

15:29, 26.01.2021 | A.S
Skomentuj zdj. UM
REKLAMA

Sprzęt i środki ochrony osobistej do walki z covid 19 za ponad 1,3 mln zł są już na Mazowszu. Przekazała je Brandenburgia - niemiecki land, do którego o pomoc zwrócił się Marszałek Mazowsza Adam Struzik. W efekcie do mazowieckich szpitali trafią m.in pulsoksymetry, urządzenia do wentylacji nieinwazyjnej oraz 30 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk. 

Przypomnijmy- marszałek Adam Struzik zwrócił się o pomoc w walce z covid do niemieckiego landu po tym, jak w listopadzie takiej pomocy, oferowanej przez niemieckiego prezydenta, odmówił polski rząd. Jak twierdzi marszałek- w obecnej sytuacji takiej pomocy nie godziło się odmawiać. Dlatego sam zwrócił się do premiera Brandenburgii dr Dietmara Woidke z prośbą o wsparcie. Zapewnił, że w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza, będzie walczyć o każdą pomoc.

Liczy się każda para rękawiczek, pojedyncza maseczka. Potrzeby szpitali są wciąż ogromne. Bardzo dziękuję naszym niemieckim przyjaciołom za ten gest solidarności w tych trudnych czasach. Do walki z COVID-19 uruchomiliśmy wart już teraz ponad 360 mln zł unijny projekt. Codziennie przy wsparciu tych środków doposażamy mazowieckie szpitale. Nieskorzystanie z niemieckiej pomocy byłoby zwykłą nonszalancją.

Za zakres i organizację wsparcia ze strony niemieckiej odpowiadała Minister Finansów i Spraw Europejskich Brandenburgii, p. Katrin Lange. Efektem rozmów i ustaleń między stroną polską i niemiecką jest dostawa sprzętu oraz środków ochrony osobistej, która dotarła na Mazowsze w ubiegłym tygodniu. Otrzymane materiały już trafiają do mazowieckich szpitali. Na Mazowsze w postaci darowizny trafiły urządzenia do wentylacji nieinwazyjnej, pulsoksymetry, maski KN95, rękawiczki diagnostyczne nitrylowe (darowizna od Kliniki RECURA) oraz 30 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk w pojemnikach po 1 tys. litrów.

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Hi hi hiHi hi hi

3 0

Marszałek dał kasę a starostowie się zaszczepili i bilans na zero. 16:30, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawciekaw

2 1

Od jakich Niemiec ten transport? 16:50, 26.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do ciekawdo ciekaw

2 0

Od tych z. N. R. D.....tych lepszych.🤣 17:15, 26.01.2021


SwojakSwojak

0 0

To typowa komunistyczna i peselowska gnida i menda ,wont z nim ,parszywiec i bydlak
12:36, 09.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%