Zamknij
REKLAMA

Zespół Szkół w Dziekanowie Leśnym: samorząd Mazowsza przejmuje placówkę

09:28, 10.06.2020 | Urząd Marszałkowski
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Mazowsza przejął od powiatu warszawskiego zachodniego prowadzenie zespołu szkół specjalnych w Dziekanowie Leśnym. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego Wojciech Białas i członek zarządu powiatu warszawskiego zachodniego Romuald Reszka.

Zespół Szkół Specjalnych w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje przy szpitalu dziecięcym. Utworzony został w 2006 r. przez powiat warszawski zachodni. W ramach zespołu działa specjalna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi i utworzone w 2019 r. specjalne liceum ogólnokształcące. Szkoła mieści się w kompleksie szpitala, a obie placówki ściśle ze sobą współpracują.

Dzięki temu, że przy szpitalu działa szkoła, młodzi pacjenci mogą liczyć nie tylko na leczenie i rehabilitację, ale i zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i terapeutyczne oraz opiekę pedagogów. Na miejscu mogą kontynuować naukę rozpoczętą w swojej szkole – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

– To będzie już siódma szkoła tego typu prowadzona przez samorząd województwa.

Do szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym są przyjmowane dzieci i młodzież z całego kraju. Mogą tam przechodzić proces leczenia i rehabilitacji bez przerywania nauki. Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych wydzielonych w oddziałach, w innych pomieszczeniach na terenie szpitala, szkoły lub przy łóżkach pacjentów.

Podpisane porozumienie umożliwi samorządowi województwa prowadzenie zespołu szkół jako zadanie własne. Pozwoli to na bardziej efektywne gospodarowanie i inwestowanie na terenie szpitala, gdzie znajduje się również szkoła.

(Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%