Zamknij
REKLAMA

Podziel się strojem komunijnym: fajny pomysł

15:21, 24.07.2018 | AS
REKLAMA
Skomentuj

Od pewnego czasu można zauważyć pewną tendencję, również dostrzegalna na terenie parafii powiatu sochaczewskiego, doboru strojów pierwszokomunijnych poprzez ich ujednolicenie dla całej grupy dzieci. Alby, komże i garnitury to w wielu parafiach wspólny wybór i decyzja rodziców oraz księży. Efektowne, prawie jak ślubne, sukienki pierwszokomunijne odchodzą do lamusa. Jednak, po uroczyści – rodzice zastanawiają się często, co z tym strojem zrobić. I tu z podpowiedzią przychodzi Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

Otóż, Zespół ten ogłosił zbiórkę niepotrzebnych strojów pierwszokomunijnych, które chce przekazać dzieciom z krajów byłego Związku Radzieckiego. Zbiórka odbywa się w Warszawie i trwa do skutku. Jak informują organizatorzy, potrzeba co najmniej 200-300 sztuk alb, komży i garniturów pierwszokomunijnych. Zdaniem prowadzącego zbiórkę ks. Leszka Kryży, dyrektora ZPK duże znaczenie dla obdarowanych będzie miało miejsce pochodzenia strojów, które dostaną. Na Wschodzie pierwsze komunie odbywają się przez cały rok, a jak u nas tylko w maju. Dzieci będą mogły czuć się wyjątkowo, zakładając odświętne ubrania.

Dary można przynosić do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przy Skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.

Może warto rozważyć ten apel i zastanowić się czy nie warto przekazać pamiątkę pierwszej komunii, by uświetniała to wydarzenie kolejny już raz, ku uciesze innych dzieci.

opr. red.

źródło: http://archwwa.pl


 

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

małamała

0 0

Czy w Sochaczewie jakaś instytucja prowadzi tego typu zbiórkę? 14:22, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone