Zamknij
REKLAMA

Zabytki w gminie Młodzieszyn. Są nowe tablice

15:16, 03.10.2019 | UG Młodzieszyn
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Młodzieszyn rozpoczęła oznakowanie zabytków wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Młodzieszyn. W bieżącym roku wykonano znaki i zamontowano je przed miejscami zabytkowymi w miejscowościach Kamion Poduchowny i Nowe Mistrzewice.

 

Odzwierciedleniem historii gminy Młodzieszyn są jej zabytki. To one wpisują się na zawsze w krajobraz i postrzeganie miejscowości, wyróżniają ją spośród innych.

Na gminie Młodzieszyn odbiło się piętno walk z 1939 roku, na co wskazują liczne miejsca pamięci narodowej oraz cmentarze wojenne, dzięki czemu mieszkańcy mają okazję do podtrzymywania pamięci o poległych.

Zważając na powyższe, gmina Młodzieszyn rozpoczęła oznakowanie zabytków wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Młodzieszyn. W bieżącym roku wykonano znaki i zamontowano je przed miejscami zabytkowymi w miejscowościach Kamion Poduchowny i Nowe Mistrzewice.

Oznakowano dzwonnicę przy kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie - obiekt objęty ochroną Konserwatora Zabytków Nr rejestru 47 decyzja z dnia 04.04.1962 r., otoczenie  kościoła parafialnego p.w. św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie  - obiekt objęty ochroną Konserwatora Zabytków Nr rejestru 47 decyzja z dnia 04.04.1962 r. oraz cmentarz grzebalny rzymsko - katolicki w Nowych Mistrzewicach - obiekt objęty ochroną Konserwatora Zabytków Nr rejestru 855 decyzja z dnia 02.01.1992 r.

Koszt zakupu i montażu znaków wyniósł 4.465 zł.

- Pielęgnacja miejsc zabytkowych jest dla nas bardzo ważna, jako władze gminy dołożymy wszelkich starań i będziemy sukcesywnie realizować oznakowania miejsc zabytkowych w innych miejscowościach – mówi wójt Monika Pietrzyk.

(UG Młodzieszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz