Zamknij
REKLAMA

Hala Sportowa w Brzozowie. Świetna wiadomość z Ministerstwa Sportu

14:47, 05.08.2019 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Władze gminy Iłów mogą odetchnąć z ulgą. Tym razem ich wniosek o dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i samorząd otrzyma blisko 2 miliony złotych na tę tak istotną dla lokalnej społeczności inwestycję.

 

W pewnym momencie gmina Iłów rozważała nawet wzięcie kredytu, chodziło bowiem o to, by trwającą budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie doprowadzić do etapu zadaszenia. Problem stanowiły jak zwykle pieniądze. Pierwszy wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej nie znalazł pozytywnego rozstrzygnięcia. Na szczęście kolejny wniosek Ministerstwo Sportu rozpatrzyło pozytywnie i gmina otrzyma blisko 2 miliony złotych, dokładnie 1.899.200 złotych, dofinansowania. To pozwoli na jej sprawną kontynuację. W dniu dzisiejszym poinformował o tym poseł Maciej Małecki:

- Jako posła cieszy mnie ogromnie, że kolejna rządowa dotacja trafi na ziemię sochaczewską. W tym przypadku to również miejsce szczególnie wymagające takiego wsparcia. Szkoła Podstawowa w Brzozowie nie ma normalnej hali sportowej, dzieci muszą ćwiczyć w trudnych warunkach. Budowa nowej hali stanowi dla gminy ogromny ciężar budżetowy, wierzę, że te 2 miliony złotych dofinansowania pomoże gminie w realizacji inwestycji i zwolni środki w budżecie na inne zadania.

Przypomnijmy, że budowa nowej hali sportowej w Brzozowie szacowana jest na 5 milionów złotych.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz