Zamknij
REKLAMA

Basen w Błoniu wkrótce otwarty. W planach mały bonus

08:15, 07.02.2020 | Red.
Skomentuj
REKLAMA

Nowy basen w Błoniu ma zostać otwarty w końcówce marca. Centrum Sportu i Rekreacji, którego obiekt jest częścią składową to inwestycja najdroższa i o największej kubaturze, z jaką na przestrzeni lat zmierzył się błoński samorząd.

 

W czasie ostatniej sesji rady miejskiej w Błoniu burmistrz Zenon Reszka poinformował o uzyskaniu zgody na użytkowanie obiektu z dniem 31 stycznia tego roku. Obecnie na terenie CSiR trwają odbiory i pozostałe przygotowania, polegające m.in. na rekrutacji pracowników. Basen ma być udostępniony zwiedzającym w końcówce marca.

Wraz z ostatnimi przygotowaniami do otwarcia basenu w Błoniu trwają prace nad uruchomieniem Błońskiej Karty Mieszkańca, która ma uprawniać do korzystania z obiektu ze zniżką. Jak mówi burmistrz Zenon Reszka:

- Przygotowywaliśmy się do wprowadzenia karty mieszkańca w zasadzie już od kilkunastu lat, na przestrzeni których w naszej gminie powstał szereg instytucji tj. Centrum Kultury, Muzeum Ziemi Błońskiej, stadion sportowy Olimp czy wreszcie Centrum Sportu i Rekreacji. Chcemy, by ta oferta szerzej trafiła do naszych mieszkańców i ma się do tego przyczynić BKM, uprawniająca do zniżek w tych obiektach. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą bardziej zintegrowani z gminą i poczują się docenieni.

Jak podkreślał burmistrz Reszka, w przyszłości niewkluczone jest dodawanie kolejnych zniżek do karty, te powyższe mają jednak stanowić jej trzon.

BKM ma być nieodpłatna i przysługiwać na wniosek mieszkańca, złożony w błońskim ratuszu. Będą mogły się o nią ubiegać osoby, które rozliczają podatek od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym Warszawa Bielany i deklarują zamieszkanie na terenie gminy Błonie, a także posiadacze gruntów rolnych na terenie gminy, którzy opłacają z tego tytułu podatek rolny. Podjęcie uchwały w sprawie BKM, otworzyło drogę poszukiwań wykonawcy projektu. Jak podają błońskie media, karta prawdopodobnie zacznie obowiązywać od lipca 2020 roku, a jej posiadacze będą uprawnieni  m.in. do 10-procentowej zniżki na zakup biletów do kina w Centrum Kultury, wstępu na basen czy zakup biletów do Muzeum Ziemi Błońskiej, a także bezpłatnego wejścia na lodowisko. Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie po opracowaniu i upublicznieniu regulaminu BKM.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

korekkorek

5 0

i bardzo dobrze , kolejny basen w okolicy - może w Sochaczewie zastanowią sie dlaczego mamy najdroższe stawki za godzine pływania pośród okolicznych miast ale z czegoś trzeba utrzymać znajomych królika 10:01, 07.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz