Zamknij
REKLAMA

Hubert Maciejewski z gminy Teresin radnym Młodzieżowego Sejmiku Mazowieckiego

13:03, 08.01.2020 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Hubert Maciejewski ma 17 lat, pochodzi z Dębówki w gminie Teresin i jest uczniem V Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Interesuje się historią lokalną, także historią Mazowsza. Od niedawna jest radnym, istniejącego od ubiegłego roku, I Sejmiku Młodzieżowego Województwa Mazowieckiego.

 

Ze 190 kandydatów na radnych młodzieżowego sejmiku znalazł się na liście obok pięćdziesięciu innych osób, wytypowanych do pełnienia funkcji radnego. W procesie kwalifikacyjnym młodzi ludzie musieli wykazać swoje zainteresowania i plany, jakie chcieliby zrealizować. Jak mówi Hubert Maciejewski, chce dzielić swoją pasję z innymi:

- Praca w charakterze młodzieżowego radnego to dla mnie okno na świat, możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi, a także szansa stworzenia czegoś wyjątkowego. Zamierzam promować historię regionalną i pomagać młodzieży w zdobywaniu wiedzy na temat historii ich rodzin, bo wiele młodych osób nic nie wie o swoich korzeniach. Będę zachęcać do nauki historii i jej poszukiwania. Zamierzamy też utworzyć komisję ds. historycznych, organizować akcje w tym zakresie i pozyskiwać na to środki.

Jak mówi Adam Orliński wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego:

- To niespotykane, żeby młodzież miała tak ogromną wiedzę o swoim regionie, lokalnej historii, pasję i świadomość. To młode, zdolne i charyzmatyczne osoby. Wierzę, że rzucą wiele fajnych pomysłów, które będziemy mogli realizować.

Adam Orliński został dziewięć lat temu w wieku 24 lat najmłodszym radnym województwa. Swą przygodę z samorządem kontynuuje z powodzeniem. Podkreśla, że od małego miał wpajane jak ważne są lokalne tradycje i udział w wydarzeniach, na których spotykają się mieszkańcy.

Reprezentantką naszego powiatu w młodzieżowym sejmiku została również Patrycja Mezińska z gminy Sochaczew. Młoda radna planuje z kolei walczyć o prawa mniejszości oraz o wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z różnych środowisk.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

""""

2 1

pro bono publico... nie wydaje mnie się 13:57, 08.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

korekkorek

1 0

"Adam Orliński został dziewięć lat temu w wieku 24 lat najmłodszym radnym województwa. Swą przygodę z samorządem kontynuuje z powodzeniem. Podkreśla, że od małego miał wpajane jak ważne są lokalne tradycje i udział w wydarzeniach, na których spotykają się mieszkańcy."

na Boga litości , panie Orliński pan wierzy w to co wygaduje? ojcu jest dobrze na posadzie wójta to i w panu to zaszczepił , proszę spróbować pracy poza samorządami różnej maści- rynek szybko pana zweryfikuje 20:07, 19.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rysiorysio

1 0

Nie od dzis wiadomo ze jakby zmienił sie wojt to 99% osob zatrudnionych w urzedzie i GZGK idzie na protest glodowy do sejmu 20:38, 11.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz