Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Kurdwanowie z kolejnym powodem do radości

13:43, 07.11.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze przed końcem roku kalendarzowego plac przy Szkole Podstawowej w Kurdwanowie zostanie utwardzony. To kolejny powód do radości, jaki w tym roku ma społeczność szkolna, ale nie ostatni.

 

Na podstawie przeprowadzonego przetargu wyłoniono najkorzystniejszą ofertę utwardzenia terenu przy Szkole Podstawowej w Kurdwanowie. Wykonawcą została firma AGNES-BUD z Młodzieszyna. Wykonawca podjął się wykonania zadania za 130 699,80 zł, podczas gdy najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 230 tys. zł. Prace jakie zostaną wykonane będą polegać na przygotowaniu nawierzchni i ułożeniu betonowej kostki brukowej. Wykonawca powinien zakończyć prace do 20 grudnia.

Warto zauważyć, że Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie ma w ostatnim czasie duże szczęście, jeśli chodzi o rozwój obiektu. Jak mówił wójt Maciej Mońka:

- Szkoła została rozbudowana o nową salę gimnastyczną, wymieniliśmy na niej pokrycie dachowe, a teraz pojawi się też kostka wokół budynku. Jakość funkcjonowania placówki na pewno się poprawi. Cieszymy się, że koszty, jakie poniesie gmina z tytułu utwardzenia placu przy szkole nie przewyższyły planowanej na ten cel kwoty. W ramach oszczędności możemy wykonać kilka drobnych, dodatkowych prac, na co przystał wykonawca.

Szkoła w Kurdwanowie dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego w kwocie blisko 50 tys. zł wkrótce wzbogaci się również o nową pracownię informatyczną.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz