Zamknij
REKLAMA

Klub seniora w Iłowie coraz bliżej. Można zgłaszać propozycje zajęć

07:58, 23.07.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Iłów jest w trakcie przygotowań do rozpoczęcia pracy Klubu Seniora. Miejsce spotkań dla osób starszych pozwoli realizować ich pasje i marzenia, a także aktywnie spędzać czas. Także sami zainteresowani mogą zgłaszać propozycję zajęć lub specjalistów, z którymi chcieliby się spotykać w ramach zajęć. 

 

Klub powstanie na pl. Kasztanowym w budynku, w którym obecnie znajduje się ośrodek zdrowia. Do tej pory część tamtejszych pomieszczeń nie była zagospodarowana, ale już wkrótce sytuacja ta się zmieni. Zapytaliśmy sekretarz gminy Iłów Katarzynę Michalską, na jakim etapie jest realizacja projektu:

-Udało się nam pozyskać środki na częściowy remont budynku. Zawarliśmy stosowne porozumienie i jesteśmy na etapie projektowania. Gmina uzyskała już część wymaganych zgód. Warto dodać, że koordynatorem projektu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie z kierownik Urszulą Karolewską na czele. To dla nas nowość i duże wyzwanie, ale mamy nadzieję, że przy wsparciu urzędu gminy, rady gminy i mieszkańców uda się zrealizować zadanie.

Kierownik GOPS-u Urszula Karolewska uchyla z kolei rąbka tajemnicy odnośnie planowanych zajęć, z jakich seniorzy będą mogli skorzystać w ramach projektu. Co ważne także oni mogą wpływać na ofertę klubu i już teraz mogą zgłaszać swoje sugestie:

- Chcemy wyposażyć klub w komputery, część rekreacyjną z telewizorem i fotelami. Musimy spełniać wymogi ustawowe. Planujemy rożne zajęcia, aby seniorzy mogli aktywnie spędzić czas: ćwiczenia na rowerkach stacjonarnych i nie tylko, ale też na przykład aerobik. W planach są również spotkania ze specjalistami tj. kardiolog czy dietetyk oraz funkcjonariuszami policji celem chociażby podejmowania rozmów o bezpieczeństwie. To wszystko zamierzamy jednak najpierw skonsultować z mieszkańcami gminy, bo być może mają jeszcze inne potrzeby, o których nie wiemy.

W zajęciach zgodnie z ustawą, będą mogli brać udział kobiety po 60. roku życia i mężczyźni po 65. roku życia. Jak podkreśla Katarzyna Michalska, seniorom często brakuje pieniędzy na realizację swoich pasji:

- To ważna inwestycja, bo jak wiemy seniorzy często większość swoich świadczeń przeznaczają na lekarstwa i bieżące utrzymanie. W wielu przypadkach brakuje środków na rozrywkę czy prywatną wizytę u specjalisty. Ważna jest też kwestia planowanych rehabilitacji, w tym przypadku liczymy na wsparcie ośrodka zdrowia, który znajduje się tuż obok. Docelowo chcielibyśmy, aby klub seniora stał się przyjazny dla wszystkich mieszkańców i aby możliwa stała się za jego sprawą integracja pokoleń.

Rekrutacja rusza na jesieni.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone