Zamknij

Ostatnie dni zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Twój pomysł czeka na realizację

15:13, 05.01.2023 Urząd Marszałkowski Aktualizacja: 15:15, 05.01.2023
Skomentuj

Wydarzenie kulturalne, ścieżka rowerowa czy warsztaty edukacyjne? Pomysły mieszkańców mają szansę na realizację dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza! To jednak ostatni dzwonek – zgłoszenia do 4. edycji BOM trwają tylko do 13 stycznia. W puli jest 25 mln zł.

BOM to szansa na realizację projektów bezpośrednio wpływających na nasze otoczenie. Można ubiegać się o wsparcie w wysokości do 1 mln zł na zadania o charakterze inwestycyjnym, tzw. twarde projekty. To np. nowe karetki, ścieżki pieszo-rowerowe czy boiska i siłownie. Budowa nowych obiektów może być zrealizowana na nieruchomościach należących do województwa mazowieckiego lub jego jednostek organizacyjnych czy spółek.

Zgłosić można także zadania o charakterze nieinwestycyjnym, czyli tzw. projekty miękkie. Są to np. zajęcia dla dzieci i dorosłych,, warsztaty dla seniorów, wydarzenia promujące zdrowy tryb życia, festiwale kulturalne czy koncerty. Na tego typu projekty dofinansowanie można otrzymać do 200 tys. zł.

Jak mówi Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim, Budżet Obywatelski Mazowsza to decyzje podejmowane przez mieszkańców, którzy reagują na pojawiające się potrzeby w regionie i chcą być inicjatorami zmian na Mazowszu.

– Przed nami ostatnie dni naboru projektów w ramach 4. edycji BOM. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoimi pomysłami, które dzięki BOM mogą zostać zrealizowane. Różnorodność zgłaszanych projektów i tematów jest bardzo duża, to m.in. kultura, turystyka, edukacja czy profilaktyka zdrowia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne propozycje.

O tym, jakie projekty ostatecznie zostaną zrealizowane, zdecydują mieszkańcy województwa w głosowaniu, które odbędzie się od 12 maja do 7 czerwca 2023 r. W poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy województwa wybrali ok. 200 projektów.

Dotychczasowe efekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza widać już w całym województwie. Wśród projektów, które zostały zrealizowane , są m.in. budowa platform dla bocianów w sierpeckim skansenie, szlak rowerowy VeloMazovia, interaktywna biblioteka w Ciechanowie, tajemniczy ogród w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, skrzyneczki wyposażone w bezpłatne podpaski i tampony w toaletach szkół w powiecie sochaczewskim oraz festiwal Rock na Zamku w Szydłowcu czy Nasz Hip-Hop Festiwal w Warszawie.

Aby zgłosić projekt, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, opracować kosztorys oraz zebrać podpisy 50 mieszkańców województwa mazowieckiego. Projektodawcy mają na to czas do 13 stycznia. Szczegółowe informacje można znaleźć w informatorze Budżetu Obywatelskiego Mazowsza oraz na stronie bom.mazovia.pl.

(Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

WieslawWieslaw

1 0

Ludziom pomóżcie, piece wymienić a nie będziecie betonować Sochaczew 15:38, 05.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EmkaEmka

1 0

Ale na jakie wymieniać? Ekogroszek-beeeeee. Węgiel-beeee. Olej-beeee. Drewno-beeeee ,Zaraz Gaz będzie -beeeeee. Prąd…… Hmm (pompa i fotowol… )Czekać na wiatry, słońce, ruchy tektoniczne ??? W tym wszystkim nie ważny jest człowiek… ważny jest hajs… Współczuje tym którzy wymienili groszkowe piece na gaz… 20:36, 15.02.2023


reo

BerekBerek

2 0

Rok wyborczy wiec nasze tygrysy z PSL powiedzą i dadzą wszystko aby tylko zaistnieć. Powiem tak wam już dziękujemy ? 22:18, 06.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%