Zamknij

Druhowie OSP Kromnów najszczęśliwsi pod słońcem VIDEO

10:39, 11.12.2019 Redakcja Aktualizacja: 21:00, 11.12.2019
Skomentuj

OSP Kromnów w ostatnim czasie wzbogaciło się o nowy wóz strażacki. Radość druhów z nowego nabytku jest ogromna, tym bardziej, że dotychczas na interwencje wyjeżdżali Jelczem z lat 70.

 

Druhowie podkreślają, że mieli otrzymać używany wóz, tymczasem dzięki wsparciu wielu osób i instytucji, udało się zakupić fabrycznie nowy pojazd:

- Chcielibyśmy z całego serca podziękować Panu Maciejowi Małeckiemu Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji za objęcie patronatem procesu pozyskiwania środków na ten ważny społecznie cel. Podziękowania kierujemy również do Pana Piotra Szymańskiego Wójta Gminy Brochów oraz całej Rady Gminy Brochów za wyodrębnienie w budżecie potrzebnej kwoty.

Podziękowania popłynęły też do Komendy Powiatowej PSP w Sochaczewie, pracowników UG Brochów, marszałka Adama Struzika i wiceprzewodniczącego sejmiku mazowieckiego Adama Orlińskiego oraz osób, które wsparły oprawę powitania wozu, w tym obecnych na wydarzeniu mieszkańców i druhów z OSP Miszory.

Wartość wozu to ponad 800 tys. zł. Środki na zakup pojazdu pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, od Gminy Brochów oraz z Urzędu Marszałkowskiego.

Jesteśmy przekonani, że nowy wóz będzie wiernie służył strażakom z Kromnowa, a już teraz możemy dodać, że druhowie nie spoczywają w staraniach o kolejne granty. W ostatnim czasie pozyskali kilka specjalistycznych uniformów.

[WIDEO]359[/WIDEO]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%