Zamknij

Industrialna Zagroda w Żyrardowie: wielbłąd, alpaki i renifery

10:37, 30.04.2018 Redakcja Aktualizacja: 13:52, 31.05.2018
Skomentuj

Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie istnieje od kilku lat i nadal jest w fazie organizacji. Ma jednak do zaoferowania wiele ciekawych eksponatów, a ostatnio także Industrialną Zagrodę. Jest też teren na pikniki.

Gośćmi Radia Sochaczew były Dagmara Fiszer i Katarzyna Piwowska z Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. 

Muzeum jest placówką, która usiłuje ocalić od zapomnienia fabryczną tradycje miasta. Można w nim zobaczyć maszyny tkackie i inne, związane z lniarską tradycja miasta. W pofabrycznych halach odbywają się także warsztaty i prelekcje. A ostatnio otwarto Industrialną Zagrodę, w której mieszkają między innymi wielbłąd, renifery i osiołek. Zwierzęta są własnością stowarzyszenia Fabryka Feniksa. Do tej pory zwierzaki zobaczyć można było podczas lokalnych wydarzeń świątecznych, jednak przez wzgląd na ich rosnącą popularność postanowiono dać Żyrardowianom możliwość cieszenia się nimi znacznie dłużej niż tylko przez kilka dni w roku. Oprócz wielbłąda i osiołków Zagrodę zamieszkują także renifery, alpaki oraz kozy. 

Industrialna Zagroda będzie otwarta w sezonie letnim tj. maj-wrzesień od wtorku do niedzieli w godzinach funkcjonowania Muzeum Lniarstwa,czyli 10:00 – 15:00. Wstęp do Industrialnej Zagrody jest bezpłatny, jednakże istnieje możliwość uiszczenia dobrowolnej opłaty, która zostanie przekazana na rzecz utrzymania zwierząt.

 

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

StefanStefan

1 0

Pani Kasi ma bardzo ładny głos 22:20, 30.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%