Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie

12.03, 15.09.2022 UG Młodzieszyn Aktualizacja: 09.35, 16.09.2022
REKLAMA

W Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie w minioną sobotę 10 września odbył się koncert  z cyklu z Klasyką przez Polskę. Jest to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, który ma na celu docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym do mniejszych ośrodków, miasteczek i wsi.

[FOTORELACJA]11916[/FOTORELACJA]

Było to niesamowite wydarzenie i  wyjątkowa okazja aby posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnego artysty Michała Karola Szymanowskiego, jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia.  Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory wybitnych kompozytorów takich jak Ignacy Jan Paderewski i Fryderyk Chopin.

Obecnych gości przywitali  Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn, Katarzyną Jasińska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Daniel Janiak dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie.

Miłym akcentem rozpoczynającym koncert były słowa skierowane do publiczności przez Marcina Rudzińskiego dyrektora Polskiego Impresariatu Muzycznego i pomysłodawcy cyklu koncertów „Z klasyką przez Polskę”

-  Witam w imieniu Polskiego Impresariatu Muzycznego, ale też Instytutu Muzyki i Tańca, pod którego skrzydłami i patronatem działamy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu możemy tu zawitać. Naszym celem jest dotarcie do małych miasteczek i gmin, gdzie tej muzyki klasycznej nie ma i bardzo często nawet nigdy nie było. Chcemy pokazać, jaka ta muzyka jest piękna i że jest dla wszystkich. Jeśli ktoś jej posmakuje, to może się w niej rozkocha.

Powagę muzyki klasycznej łagodziło słowo wprowadzenia opowiadane przez pianistę o kompozytorach przed wykonaniem utworów. Prezentacje muzyczną dopełniał widok grającego artysty, a zachwytom nad sprawnością rąk pianisty nie było końca.

Koncert zakończyły owacje na stojąco, bis i kwiaty dla artysty a także upominki dla organizatora koncertu Marcina Rudzińskiego – inicjatora projektu.

Po koncercie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Kamionki, KGW Harde Babki oraz Pracowników urzędu gminy.

Bardzo dziękujemy Państwu za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w GOK w Młodzieszynie.

(UG Młodzieszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%