Zamknij

Osiemnastka: spektakl w Warszawie, ale z wątkiem lokalnym

11:29, 15.06.2022 Red. Aktualizacja: 11:29, 15.06.2022
Skomentuj Foto: Teatr Rampa Foto: Teatr Rampa

Przed nami premiera spektaklu Osiemnastka, realizowanego w koprodukcji Teatru MŁYN i Teatru RAMPA na Targówku. W projekt są zaangażowane siostry Fijewskie, urodzone w Teresinie i mocno związane z Teresińskim Ośrodkiem Kultury. Natalia Fijewska-Zdanowska odpowiada za scenariusz i reżyserię, zaś jej siostra Zuzanna Fijewska-Malesza występuje w spektaklu jako aktorka.

W Osiemnastce występuje ponadto, dobrze znany m.in. z roli policjanta w Rodzinie Zastępczej, Jarosław Boberek. Pozostali aktorzy to: Agata Kołodziejczyk, Dominika Łakomska i Paweł Fabisiak. Za muzykę odpowiada Ygor Przebindowski, za scenografię i kostiumy odpowiada Marianna Lisiecka-Syska, za reżyserię świateł – Daniel Sanjuan Ciepielewski, a za produkcję – Zosia Bardzińska.

Premiera spektaklu odbędzie się 28 czerwca. O czym opowiada?

- Trzy rodziny urządzają wspólnie 18-te urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy. Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież… zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan? I – co teraz? Zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami. Tytułowa „Osiemnastka” zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia „w wieku średnim” – pokolenia rozmaitych lęków i obsesji, uzależnień, nerwic i toksycznych relacji. Kim jesteśmy bez naszych dzieci? Czego tak bardzo się boimy? Dlaczego wciąż kogoś udajemy? I dlaczego tak konsekwentnie nie potrafimy być szczęśliwi? W tle problemów rodziców pojawia się wchodzące w dorosłość nowe pokolenie Post-Millenialsów. Co wiemy o naszych własnych dzieciach? Czy w ogóle potrafimy ich zrozumieć? Przecież dzieli nas od nich całe tysiąclecie – czytamy w informacji prasowej.

Projekt realizacji spektaklu jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach projektu Fundacji Artystycznej MŁYN i Teatru RAMPA na Targówku

Pokazy: 28 czerwca (PREMIERA), oraz 29 i 30 czerwca o godz. 19:00

Miejsce: Teatr RAMPA na Targówku, ul. Kołowa 20, Warszawa.

Rezerwacje: www.bilety.teatr-rampa.pl

bilety w cenie 60 zł.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%