Zamknij

XIV Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim z Violą Brzezińską

10:25, 10.05.2022 JL Aktualizacja: 09:08, 11.05.2022
Skomentuj

W najbliższy piątek w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim odbędzie się wyczekiwany przez publiczność Koncert Papieski.To już XIV edycja, tym razem poświęcona setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Wreszcie w formie bezpośredniego kontaktu z publicznością powraca do Kozłowa Biskupiego Koncert Papieski. Pandemia nie ostudziła zapału organizatorów.

- Z wielką radością wznawiamy organizację Koncertów Papieskich na żywo. W tym roku wydarzenie będzie poświęcone setnej rocznicy urodzin Ojca Św. Jesteśmy z tym koncertem „do tyłu”, ale mieliśmy już wszystko przygotowane: gadżety, pamiątki, dlatego pozostajemy w tym temacie –

- mówi jeden z organizatorów Arkadiusz Mamcarz.

Koncert odbędzie się 13 maja o 19.00 w Kościele w Kozłowie Biskupim. Wystąpi grupa przedszkolna Sówki z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie oraz Wiola Brzezińska.

- W trakcie koncertu zobaczymy występ najstarszej grupy przedszkolnej - sześciolatków. Miałem okazję ich słuchać i muszę przyznać, że świetnie śpiewają, są pełne radości i bardzo dobrze przygotowane, o co zadbały Anna Mamcarz oraz Justyna Zielińska. Podczas koncertu wystąpi też Viola Brzezińska, która wykona kilka utworów maryjnych oraz piosenek ze swoich płyt. Na zakończenie wspólnie z dziećmi zaśpiewa Barkę.

Także publiczność będzie mogła włączyć się we wspólne śpiewanie.

Co istotne, Koncerty Papieskie to nie tylko muzyka, ale też merytoryka, pamiątki, zdjęcia związane z Janem Pawłem II. O ich przygotowanie dba głównie Leszek Głowacki:

- Przygotowaliśmy wystawę, na której znajdą się kartki okolicznościowe z okazji setnej ocznicy urodzin naszego papieża, okolicznościowy stempel, mamy też odlane pamiątkowe medale. Pojawią się także dwie publikacje z pielgrzymek JP II do Polski autorstwa Marka Balona, które będziemy na życzenie stemplować. Wystawa nosi tytuł „Urodziłem się w Wadowicach” i obejmuje okres od narodzin do śmierci. Będzie to 40 fotografii, nigdzie jeszcze niepublikowanych. Zachęcam do obejrzenia, bo druga okazja do zobaczenia tych pamiątek w jednym miejscu może się nie powtórzyć –

- mówi Leszek Głowacki. Wystawa pojawi się przed kościołem w Kozłowie Biskupim w dniu koncertu – 13 maja i będzie ją można oglądać od 17.00.

Tradycją Koncertów Papieskich w Kozłowie Biskupim jest degustacja kremówek, którymi będzie można się poczęstować po koncercie przed kościołem. Również w tym miejscu uczestnicy wydarzenia będą mogli, dzięki telebimowi, przyglądać się występom, trwającym aktualnie wewnątrz świątyni. Wstęp wolny.

Organizatorzy już przygotowują się do kolejnej, jubileuszowej edycji Koncertu Papieskiego i uchylają rąbka tajemnicy – za rok do Kozłowa Biskupiego przyjedzie zespół Mocni w Duchu.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%