Zamknij

Camerata Mazovia w koncercie noworocznym 2022: to będzie piękne widowisko

12:23, 05.01.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny koncert noworoczny z cyklu „Burmistrz miasta zaprasza”. Tym razem Camerata Mazovia wystąpi wspólnie z solistami: Natalią Kwiatkowską i Wojciechem Kaczmarkiem. O oprawę taneczną zadba Szkoła Tańca Pasjonat. Jak mówi dyrektor SCK, a jednocześnie dyrygent orkiestry Artur Komorowski, zapowiada się piękne i radosne widowisko.

Już 9 stycznia Camerata Mazovia zaprasza na kolejny koncert noworoczny z cyklu „Burmistrz miasta zaprasza”. Zgodnie z założeniem, ma to być piękne, radosne widowisko pod hasłem „Blue Suede Shoes”. Jak mówi dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury, a jednocześnie dyrygent orkiestry:

- Usłyszymy różne utwory. Nie chcemy już powielać tradycji wiedeńskiej noworocznych koncertów, w końcu Sochaczew nie jest Wiedniem i odwrotnie. Chcemy mieć tu własny wkład. Będzie trochę Wiednia, ale też inne utwory z różnych okresów muzyki współczesnej, powiedzmy powojennej, ale wszystko w nowoczesnych aranżacjach.

W repertuarze koncertu znajdziemy tak lubiane utwory, jak Europa, Besame Mucho, Love Me Tender czy Let it snow!

Jak mówi Artur Komorowski, do udziału w koncercie zaproszono nietypowych gości. Wśród nich znalazła się dobrze znana sochaczewianom Daria Kobierecka, ale wiemy już, że wschodząca gwiazda muzyki do nas nie dojedzie.

- Daria z typową dla niej klasą, nie oznajmiła, lecz poprosiła mnie, czy mogłaby w tym czasie uczestniczyć w koncercie w Nowym Jorku, na który dostała zaproszenie. Odpowiedź jest chyba oczywista.

Na koncercie w Sochaczewie usłyszymy zatem dwoje solistów.

- Natalia Kwiatkowska to wykonawczyni bluesowa, trochę z segmentu jazzowego, ze świetnym głosem. A trochę kontrastowo wystąpi Wojciech Kaczmarek, młody pieśniarz klasyczny, baryton, ale nie tylko. Mam nadzieję, że między naszymi solistami wytworzy się interesujący muzycznie dialog.

Dla urozmaicenia atrakcyjności wizualnej koncertu wystąpią artyści ze Szkoły Tańca Pasjonat Rafała Karbowiaka.

- Zapewniam, że tych dodatkowych efektów będzie więcej. W tej chwili sztab ludzi pracuje nad tym, by koncert stanowił jak najpiękniejsze widowisko.

I tu ważna informacja: niestety, koncert będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć tylko online.

- My jesteśmy absolutnie ludźmi, którzy żyją sceną, to ona, a rozumiem ją jako nierozerwalnie połączoną z publicznością, dostarcza nam tych najważniejszych przeżyć i wrażeń, jednak przy całym pragnieniu zobaczenia się z państwem na żywo, ze względów oczywistych, covidowych, zmuszeni jesteśmy do przygotowania tego koncertu w formie online.

Premierę koncertu zobaczymy na stronie Sochaczewskiego Centrum Kultury w niedzielę 9 stycznia o godzinie 19.00.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%