Zamknij

Lodowy Kamień I Trzy Krasnoludki – najnowsze słuchowisko Teatru Młyn

14:37, 01.12.2021 | Teatr Młyn
Skomentuj
REKLAMA

Już 27 listopada odbyła się premiera naszego najnowszego słuchowiska “LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” w reż. Jarosława Boberka i Zuzanny Fijewskiej-Maleszy. Znajome głosy, wybitni twórcy polskiego dubbingu i znani artyści internetowi w zupełnie nowej opowieści o relacji między rodzeństwem, , przyjaźni, pragnieniu przygody i wspólnym działaniu! Słuchowisko udostępnione zostało bezpłatnie na kanale YouTube teatru oraz w wersji do pobrania na platformie MŁYNOTEKA.

[WIDEO]679[/WIDEO]

Słuchowisko „LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” to opowieść o rodzeństwie trojga małych krasnoludków (dwóch chłopców i dziewczynki), którzy marzą o wielkich przygodach. Dlatego w najdłuższą w roku noc łamią zakaz rodziców i wymykają się z domu, aby móc ujrzeć na własne oczy światło Lodowego Kamienia, o którym opowiadała im mama. W konsekwencji, dzieci nieświadomie budzą Lodowego Króla, a cały świat dotychczas znany krasnoludkom, pokrywa się grubą warstwą śniegu. Dzieci ruszają więc na wyprawę w poszukiwaniu Lodowego Króla, aby poprosić go o odejście. Po drodze spotykają różne stworzenia, muszą pokonać wiele przeszkód, ale przede wszystkim muszą nauczyć się porozumiewać ze sobą nawzajem, ponieważ tylko razem mogą odzyskać swój dom i całą Krasnoludzką Krainę. Bajka opowiada o sile rówieśniczej przyjaźni (co istotne, również przyjaźni w rodzeństwie) i o mocy jaką daje wspólne działanie, mimo że nie zawsze jest ono takie proste.

Słuchowisko jest pierwszym z cyklu słuchowisk z Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN i zostało pomyślane w nawiązaniu do najlepszej tradycji polskich słuchowisk dla dzieci znanych jako „BAJKI-GRAJKI”, i stworzone z największą dbałością zarówno o warstwę tekstową, jak i muzyczną.. Za realizację słuchowiska ponownie odpowiedzialni są artyści związani z Fundacją Artystyczną Młyn i warszawskim Teatrem MŁYN (siostry Fijewskie, Jarosław Boberek, Filip Dreger – kompozytor, którzy stworzyli cykl słuchowisk „SLONIK W DOMU”). Tym razem jednak do współpracy po raz pierwszy zaproszeni zostali także aktorzy dziecięcy, a także wybitni twórcy polskiego dubbingu oraz artyści internetowi, jak CeZik (twórca takich hitów dla dzieci, jak „W Układzie Słonecznym”).

REALIZATORZY:

Scenariusz: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza

Muzyka: Filip Dreger

Występują:

Hana – Alicja Warchocka

Koko – Bruno Owsikowski

Biś – Ignacy Boberek

Dzióbek – Zuzanna Fijewska-Malesza

Narrator/Niedźwiedź/ Tata/Nietoperze – Jarosław Boberek

Sępi Pazur/Sępia Warga – CeZik

Mama – Lidia Sadowa

Wiewiórki – Agata Kołodziejczyk

Chór – Jarosław Boberek, CeZik, Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza, Anna Serafińska

Aranżacja wokalna: Anna Serafińska

Oprawa graficzna: Mariusz Malesza

Realizacja nagrania: Anton Borovyj / Studio PRL

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

(Teatr Młyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%