Zamknij

Żelazowa Wola zaprasza w weekend

09:11, 30.11.2021 | red.
Skomentuj foto DUFC
REKLAMA

W Najbliższy weekend warto wybrać się do Żelazowej Woli. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina do odwiedzin zachęca m.in. rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

- W najbliższy weekend po raz ostatni w tym roku można wziąć udział w Ścieżkami Chopina - spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli. Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godz. 10:00. Kolejna taka okazja pojawi się dopiero na wiosnę! W niedzielę również ostatnie w tym sezonie spotkanie dedykowane najmłodszym - Klub Przyrodnika w Żelazowej Woli.  Prócz tego zapraszamy na zwiedzanie muzealnej ekspozycji z przewodnikiem: Rendez-vous z Chopinem, w sobotę i niedzielę o godz. 12:00 i 15:00- informuje DUFC.

W weekend zwiedzający mogą również obejrzeć dwie wystawy czasowe.

-  Zachęcamy również do obejrzenia naszych wystaw czasowych: HARMONY. Wystawa fotografii Marcina Ryczka oraz Wystawa czasowa „Siudmak  Chopin  Nokturny”.  Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura. Wyszukane w otaczającym świecie, nieprzekształcane graficznie przejrzyste obrazy odwołują się do prostych linii i czystych form. Część fotografii utrzymana jest w czarno-białej stylistyce, co podkreśla ich minimalizm, a równocześnie nawiązuje do tradycyjnej fotografii. Niektóre zdjęcia, powstałe głównie na Tajwanie i w Indiach, zostały wykonane w kolorze. Wystawa czasowa Siudmak / Chopin / Nokturny, to prezentacja 23 rysunków autorstwa Wojciecha Siudmaka inspirowanych nokturnami Fryderyka Chopina. Ekspozycja udostępniona w przestrzeniach muzealnych zlokalizowanych w Żelazowej Woli jest jedynie fragmentem cyklu rysunków i obrazów pod nazwą Nokturny - informuje DUFC.

[ZT]60272[/ZT]

[ZT]60237[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%