Zamknij
REKLAMA

Artystyczna niedziela w Sannikach: będzie muzyka, sztuka i literatura

10:46, 16.10.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Interesująco zapowiada się niedziela w Sannikach. Będzie m.in. promocja najnowszej książki Krzysztofa Sobocińskiego, koncert i wystawy. Do odwiedzin Sannik w niedzielę zachęca Monika Patrowicz dyrektor Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach

- Sezon letni już za nami, a więc więcej wydarzeń będzie odbywało się w pałacu, a nie w parku. O godzinie 13.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Sobocińskim, na którym zaprezentowany zostanie drugi tom książki „Sanniki i ich mieszkańcy w latach niepodległości i okupacji, 1918 – 1955”. Zapraszam serdecznie wszystkich również mieszkańców Sochaczewa, myślę, że nawet jeśli nie mieszkają państwo w rejonach Sannik, to na pewno maja państwo przodków, którzy gdzieś stąd pochodzą. Tego dnia będzie można otrzymać darmowy egzemplarz publikacji.

Podczas artystycznej niedzieli nie może zabraknąć również koncertu chopinowskiego.

- Bardzo serdecznie zapraszam o 14.00 na koncert Śpiewnik Fryderyka Chopina. Będzie to przepiękny spektakl muzyczny w wykonaniu dwóch kobiet Małgorzaty Musialik i Katarzyny Witkowskiej, które będą pięknie śpiewały oraz pianisty Rafała Tworka, który zagra największe szlagiery chopinowskie. Po koncercie odbędzie się wernisaż kilku wystaw, które również warto obejrzeć - zachęca Monika Patrowicz.

Cykliczne wystawy towarzyszą każdemu koncertowi chopinowskiemu. Otwarcie następuje w dniu koncertu, zaś zdejmowanie ekspozycji odbywa się kilka dni przed kolejnym tak, żeby był czas na zainstalowanie następnej. W pałacu prezentowane jest najczęściej malarstwo, ale zdarzają się wystawy rzeźbiarzy, fotografów i grafików. Okazjonalnie gościmy też wystawy tematyczne, w innej postaci. W niedzielę Sannikach zaprezentowane zostaną trzy wystawy.  

"Pro musica" to nowa zewnętrzna wystawa plenerowa poświęcona 120-leciu Płockiego Towarzystwa Muzycznego im. Wacława Lachmana. Druga wystawa plenerowa to "Malowanie bez Farby"   prezentacja fotografii autorstwa Jerzego Wernika. Prezentowana wystawa jest siedemnastą w dorobku autora.  W sali wystaw czasowych sannickiego pałacu zawieszona natomiast została wystawa malarstwa Bereniki Leepsky pt " My heart is jungle". Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 15.15.  

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%