Zamknij
REKLAMA

Szkoła Muzyczna w Sochaczewie: dźwięki wiolonczeli dostępne dla każdego

12:11, 13.10.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Sochaczewa wkrótce będą mogli na żywo posłuchać dźwięków wiolonczeli, a to za sprawą Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego, którego współorganizatorem obok Centrum Edukacji Artystycznej jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie.

Przed nami IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego, będącego częścią większego projektu pod nazwą Sochaczewskie Spotkania Wiolonczelowe. Konkurs odbywa się co drugi rok, na przemian z warsztatami wiolonczelowymi dla dzieci i młodzieży z całego kraju.

Harmonogram konkursu jest rozpisany na dwa dni. 18 i 19 października 48 wiolonczelistów z całej Polski zostanie przesłuchanych przez komisję pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zielińskiego. W komisji zasiądą również: dr hab. Piotr Hausenplas, dr Rafał Kwiatkowski i dr hab. Robert Fender. PSM w Sochaczewie będzie reprezentować 9 osób, przygotowanych przez Jolantę Kamińską-Krawczewską i Adama Misiaka: Jadwiga Cieśla, Natalia Ciurzyńska, Alicja Krasucka, Julia Pałdyna, Julia Pujals, Stephen Pujals, Barbara Rękawek, Zofia Zakrzewska, Wiktoria Zakrzewska.

Co ważne, występów będzie można wysłuchać na żywo w budynku szkoły muzycznej w Sochaczewie. Biorąc pod uwagę, że wciąż wiele konkursów z uwagi na pandemię nie wróciło do tradycyjnej formy na korzyść e-koncertów, szykuje się gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Dodatkową wartością konkursu na żywo jest oczywiście możliwość oswojenia młodych muzyków z tremą przed wystąpieniami publicznymi.

- Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Sochaczewa i nie tylko. Wykonań konkursowych będzie można słuchać od 10.00, zaś koncert laureatów zaplanowany jest 18 października o 18.15 i 19 października o 17.45.

A posłuchać warto, jak mówi wicedyrektor PSM Marita Uhlig:

- Wiolonczela poza tym, że zdaniem wielu nawiązuje kształtem do postaci człowieka, wydaje dźwięki, których barwa również jest porównywana do ludzkiej barwy głosu.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%