Zamknij
REKLAMA

Włodek Pawlik Trio w Sochaczewie. Stratuje III Sochaczewski Festiwal Jazzowy

10:50, 03.08.2021 | Red.
Skomentuj fb Włodek Pawlik
REKLAMA

Lipiec mieszkańcom Sochaczewa upłynął pod znakiem folkloru, a sierpień tradycyjnie już przeniesie nas w jazzowe klimaty. Już w najbliższą niedzielę 8 sierpnia rozpocznie się III Sochaczewski Festiwal Jazzowy. Nowością jest jego lokalizacja.

W sierpniu będziemy mogli uczestniczyć w trzech koncertach jazzowych, które w przeciwieństwie do folklorystycznych odbywać się będą nie w parku Garbolewskiego, a w nowym amfiteatrze. Zmianie ulega też godzina. Wszystkie sierpniowe koncerty startują o 19.00.

Na pierwszy rzut spotkanie ze znanym nie tylko w Polsce, ale i na świecie zespołem Włodek Pawlik Trio. Lider zespołu, który koncertował na wszystkich kontynentach, to kompozytor muzyki klasycznej, jazzowej, filmowej (m. in. „Pora umierać” oraz „Wrony”) i teatralnej. Muzyk był wielokrotnie nagradzany. Na swoim koncie ma m.in. nagrodę Grammy, siedem Fryderyków, Wiktora i Złote Lwy. Spotkanie z zespołem czeka nas 8 sierpnia.

W kolejną niedzielę, 15 sierpnia, mieszkańcy będą mieli okazję do spotkania ze znanym już sochaczewskiej publiczności zespołem Artur Dutkiewicz Trio. Artur Dutkiewicz występował w wielu prestiżowych miejscach na całym świecie. Jego występ w Sochaczewie będzie poświęcony Tomaszowi Szukalskiemu, legendzie polskiego jazzu i najwybitniejszemu polskiemu saksofoniście.

Na zakończenie Festiwalu Jazzowego, 29 sierpnia, w sochaczewskim amfiteatrze zagra Włodzimierz Nahorny Trio. Lider grupy potrafi zagrać na wielu instrumentach. To kompozytor utworów tj. „Jej portret” czy „Tango z różą w zębach”. W swoich kompozycjach lubi odnosić się do muzyki klasycznej.

 

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jazzofiljazzofil

1 0

Włodek Pawlik w Socho 😮 Rewelacja!👍 10:33, 05.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%