Zamknij
REKLAMA

MBP Sochaczew: wernisaż wystawy Kocham Polskę. 100 prac do obejrzenia

16:08, 09.06.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

9 czerwca w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy retrospektywnej twórców ogólnopolskiego konkursu plastycznego im. Władysława Ślewińskiego z lat 2012-2019 "Kocham Polskę". Prace będzie można oglądać do końca sierpnia. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego - Jarosław Miaśkiewicz, zastępca burmistrza - Marek Fergiński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Barbara Bronicz, naczelnik Wydziały Kultury, Turystyki i Promocji Miasta – Joanna Niewiadomska-Kocik.

[FOTORELACJA]10433[/FOTORELACJA]

- Jest to wystawa twórców ogólnopolskiego konkursu plastycznego im. Władysław Ślewińskiego z lat 2012-2019 'Kocham Polskę'. Na tej wystawie prezentujemy około 100 prac z różnej tematyki. Niektóre z nich zaprezentowane są szerszej publiczności po raz pierwszy. Dla mnie najbardziej znacząca jest praca przedstawiająca papieża wykonana przez Karola Wróbla. Ze względu na trwającą pandemię nie mogliśmy zorganizować dwóch ostatnich edycji konkursu. Głównym powodem dlaczego tak się stało, było zamknięcie szkół, bowiem ponad 90 procent prac nadsyłali uczniowie. Z sentymentem wspominam pierwszą edycję konkursu, na której miałem przyjemność poznać osobiście burmistrza Piotra Osieckiego, który podarował mi wtedy wyjątkowa książkę, jaką mam do dziś. Wyjątkowa też jest dedykacja w niej zawarta, a mianowicie, że ludzie sztuki żyją innymi wartościami. Cieszę się, że dzięki zniesieniu obostrzeń sanitarnych mogliśmy zorganizować w bibliotece wernisaż wystawy wspomnieniowej, która jest jednocześnie podsumowaniem dotychczasowej działalności i oczekiwaniem na rozpoczęcie nowej edycji konkursu „Kocham Polskę”. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować następną edycję – podsumowuje Jarosław Miaśkiewicz.

Barbara Bronicz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie zachęca do oglądania wystawy.

- Cieszę się bardzo, że dziś mogliśmy spotkać się na wernisażu wystawy. Wystawę retrospektywną będzie można oglądać do końca sierpnia w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, w kramnicach przy ulicy 1 Maja 21 w godzinach pracy placówki. Myślę, że sporo osób skorzysta z tej możliwości i obejrzy tę wystawę. Zachęcam gorąco.

Za wieloletnią organizację konkursu Kocham Polskę Jarosławowi Miaśkiewiczowi podziękował burmistrz Marek Fergiński

- Z radością spotykamy się dziś na wernisażu, który skupia pracę wieloletniego dorobku, za który chciałem gorąco podziękować Jarosławowi Miaśkiewiczowi. Dziękuję za bardzo dobry pomysł, który budzi patriotyzm w młodym pokoleniu. Mam nadzieję, że to już ostatni rok, który utrudnia nam bezpośrednie spotkanie z artystami z całej Polski. Dzięki panu Jarkowi obudzona została pamięć o lokalnym artyście. Chciałbym podkreślić, że dobre pomysły zawsze są wspierane przez Urząd Miasta i oby takich inicjatyw było jak najwięcej. Wierzę, że w przyszłym roku uda się już przeprowadzić konkurs. Co prawda pewnie z małymi obostrzeniami, ale spotkamy się z laureatami konkursu .  

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%