Zamknij
REKLAMA

Muzeum Ziemi Błońskiej z niezwykłą wystawą. Kto pamięta zabawki PRL-u?

15:11, 25.05.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Ziemi Błońskiej przygotowało ciekawą propozycję na zbliżający się Dzień Dziecka. Jest to wystawa zabawek rodem z PRL-u. Jak mówi dyrektor MZB Wiesława Wideryńska, to wystawa międzypokoleniowa, dla dzieci, ich rodziców i dziadków, bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.

Wystawa pod hasłem Zabawki rodem z PRL jest kolejną wystawą zorganizowaną w ramach cyklu „Kolekcjonerzy i ich kolekcje”. W dużej mierze opiera się o prywatną kolekcję zabawek Sebastiana Ałaszewskiego oraz o eksponaty wypożyczone z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Jak mówi dyrektor Muzeum Ziemi Błońskiej Wiesława Wideryńska:

 - Ekspozycja będzie spora. Dodatkową atrakcją będzie zorganizowany plac zabaw. Wystawa będzie interaktywna. Dzieci będą mogli pobawić się zabawkami, jakimi bawili się ich dziadkowie. Będą to samochody, klocki, przytulanki czy lalki. Smaku wystawie nadadzą eksponaty z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Stamtąd przywieźliśmy oryginalne plakaty reklamujące dobranocki, lalki animowane w tych produkcjach – mamy Kolargola, Misia Uszatka, Rumcajsa i inne postaci.

Wystawa będzie trwała dwa miesiące. Wokół niej zaplanowano zajęcia edukacyjne.

 - Zorganizujemy zajęcia na temat reklamy, plakatu, porozmawiamy o kolekcjonowaniu, produkcji zabawek i dizajnie w tamtych latach, spróbujemy też z dziećmi stworzyć zabawki własnoręcznie. W związku z tym, że w pobliżu muzeum znajduje się Park Bajka, który jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców okolicznych miejscowości liczymy na duże zainteresowanie.

Wystawa będzie dostępna od 1 czerwca. Start zaplanowano na 11.00.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%