Zamknij
REKLAMA

Grand Prix Polski Seniorów. W Błoniu spotkają się najlepsi tancerze

11:14, 08.06.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

12 czerwca w Błoniu odbędzie się Grand Prix Polski Seniorów Polskiego Towarzystwa Tańca w tańcu towarzyskim, a dzień później -  Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego.  

Istniało duże ryzyko, że konkursów tańca z uwagi na obostrzenia sanitarne nie będzie można oglądać bezpośrednio z trybun Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu, ale dzięki luzowaniu obostrzeń stało się to możliwe. Chętni będą też mogli obejrzeć transmisję. 

- Dziękuję burmistrzowi Zenonowi Reszce oraz Włodzimierzowi Leduchowskiemu – dyrektorowi Centrum Sportu za możliwość zorganizowania turniejów w Centrum Sportu i Rekreacji.  Obiekt jest przepiękny, hala ogromna. Trybuny pomieszczą 500 osób, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne, tylko 50 procent miejsc może być zajętych. Chętni będą mogli obejrzeć turniej na kanale Youtube na żywo, z trzech kamer po wpisaniu hasła: Polskie Towarzystwo Taneczne. Transmisja będzie też dostępna na moim fanpejdżu oraz fanpejdżu okręgu mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego - mówi Krystian Krzemiński, będący jednocześnie trenerem tańca.

Za sprawą obydwu turniejów rangi ogólnopolskiej do Błonia przyjadą licencjonowani tancerze z całego kraju, to świadczy o randze wydarzenia. Jak mówi organizator:

- Zaraz po Mistrzostwach Polski Grand Prix Polski Seniorów jest to najważniejszy turniej w kraju, w którym biorą udział tancerze z wieloletnim doświadczeniem. Należy podkreślić, że tancerzom bardzo brakuje możliwości rywalizacji. Są stęsknieni turniejów, bo w dobie pandemii odbywały się tylko te sportowe. Grand Prix Polski Seniorów w Błoniu jest pierwszym, które dochodzi do skutku. Dwa pierwsze musiały zostać odwołane przez organizatorów z uwagi na pandemię.

Krystian Krzemiński zauważa, że popularność tańca towarzyskiego rośnie, choć nieco zmienia kierunek:

- Taniec towarzyski coraz bardziej przechodzi do sportu, ale wciąż ma charakter artystyczny. Sportowy charakter wynika z tego, że w grę wchodzi rywalizacja, a poza tym aby tańczyć trzeba mieć dobre przygotowanie fizyczne. Na turnieju  fizycznie, bo tańczą 10 tańców jeden po drugim, z których każdy trwa od 1,5 minuty do dwóch minut. Tu pracuje całe ciało.

Zachęcamy do oglądania turnieju z trybun oraz online. Koszt biletu wstępu to 50 zł za cały dzień. 

W sobotę blok I startuje o 10.00, drugi o 13.30. Na otwarciu przemówienie wygłosi poseł ziemi błońskiej Kinga Gajewska. Gala wieczorowa odbędzie się o 18.00. Otworzy ją burmistrz Błonia Zenon Reszka. W niedzielę blok I zaczyna się o 9.00, II o 12, a III o 15.30. Gala rozpocznie się o 19.00.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%