Zamknij
REKLAMA

Charyzmatyczny koncert w Sannikach. W dramatyczne dźwięki fortepianu wplotły się słowa

15:54, 14.04.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłą niedziele odbył się kolejny koncert z cyklu Chopin-Muzyka-Poezja w Sannikach. Ze względu na obostrzenia musiał odbyć się bez udziału publiczności. Magdalena Cwenówna-Hanuszkiewicz oraz Fafael Aleksander Łuszczewski dali pokaz najwyższego kunsztu artystycznego, o czym można było się przekonać oglądając transmisję online.

[FOTORELACJA]10229[/FOTORELACJA]

[WIDEO]587[/WIDEO]

Od ponad 40 lat w Pałacu w Sannikach odbywają się koncerty chopinowskie. W ubiegłą niedzielę 11 kwietnia, po południu znów zabrzmiały dźwięki fortepianu i poezji.  Koncert zorganizowało Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina wraz z sannickim kołem. Jak zaznacza Monika Patrowicz, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, ze względu na obostrzenia musiał odbyć się bez udziału publiczności.

- Nie przerywamy organizacji koncertów, już od ponad 40 lat. W ubiegłą niedzielę również się odbył, choć bez udziału gości. W tym miesiącu ze względu na obostrzenia nasza instytucja została zamknięta. Dlatego koncert odbył się on-line.  Na fortepianie tym razem zagrał Rafael Aleksander Łuszczewski, a poezje i listy Fryderyka Chopina pięknie przedstawiła Magdalena Cwenówna-Hanuszkiewicz. To taki duet bardzo charyzmatyczny, który dał pokaz najwyższego kunsztu artystycznego. W bardzo mocne, wręcz dramatyczne dźwięki fortepianu wplotły się słowa m.in. o fortepianie, który gruchnął o bruk.. Tym bardziej bardzo mi żal, że publiczność nie mogła odsłuchać go na żywo.  Koncert został nagrany i można go obejrzeć w zaciszu swojego domu – dodaje dyrektor Monika Patrowicz.

Kolejny koncert odbędzie się na początku maja. Na wydarzenie już dziś zaprasza dyrektor Monika Patrowicz.

-  9 maja planujemy zorganizować kolejny koncert. Przy fortepianie zasiądzie Adam Goździewski, a towarzyszyć mu będzie z recytacją Tomasz Bednarek. Chciałabym, aby w tym koncercie mogła uczestniczyć publiczność. Niezależnie od tego i tak, wydarzenie zostanie nagrane i będzie można je obejrzeć on-line na naszej stronie. Już dziś zapraszam – zachęca dyrektor Monika Patrowicz.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%