Zamknij
REKLAMA

Monika Patrowicz: jesteśmy tylko 30 km od Sochaczewa. Zapraszamy do nas na relaks

13:10, 19.02.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Pałac w Sannikach, znajdujący się zaledwie 30 kilometrów od Sochaczewa,  szerzej otworzył się dla zwiedzających, a to dzięki temu, że poluzowano obostrzenia. W najbliższą niedzielę po długiej przerwie odbędzie się  niepowtarzalny koncert słowno- muzyczny w wykonaniu Bronisławy Kawalli oraz Doroty Choteckiej-Pazura, a także finisaż wystawy Zdzisława Chlebowskiego.

Od poniedziałku do niedzieli  można zwiedzać nie tylko park, ale również sannicki pałac i to nawet z przewodnikiem. Dla osób preferujących samotne zwiedzanie przygotowano audio przewodnik. Już w najbliższa sobotę 21 lutego w Sannikach odbędzie się koncert Chopin-Muzyka-Poezja. Do udziału w wydarzeniu zachęca Monika Patrowicz, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

- Z wielkim utęsknieniem czekaliśmy na otwarcie. Nasze plany kulturalne robiliśmy nie wierząc czy to się uda, bo pandemia jest nieprzewidywalna. I dlatego teraz zaplanowaliśmy repertuar koncertów tylko na pierwsze półrocze. W najbliższą niedzielę organizujemy, zgodnie z tradycją o godzinie 14.00 uroczysty finisaż wystawy malarstwa Zdzisława Chlebowskiego pt. "W sepii i kolorze" oraz długo wyczekiwany koncert Chopin-Muzyka-Poezja. Przy fortepianie zasiądzie Bronisława Kawalla, a poezję czytać będzie Dorota Chotecka-Pazura. Zachęcamy do przybycia na wydarzenie. Zostało nam jeszcze dosłownie kilka wolnych biletów. Można je zakupić przez internet i przyjechać do nas. Tym bardziej warto, bo Sanniki znajdują się zaledwie 30 kilometrów od Sochaczewa.  Wydarzenie będzie również transmitowane online na naszym profilu na FB. Mam nadzieję, że w Sannikach  uda się państwu zapomnieć choć na chwilę o smutku codziennym i troskach i w tym specyficznym czasie zrelaksujecie się proponowaną przez nas kulturą  – podsumowuje Monika Patrowicz.

Pałac w Sannikach obchodzi w tym roku 40-lecie koncertów chopinowskich. Z tego powodu Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina planuje specjalne wydarzenie.

- Planujemy w sezonie letnim zorganizować festyn rodzinny. Dlatego w przedostatnią niedzielę sierpnia liczymy na dobrą pogodę. W muszli koncertowej planujemy właśnie taki festyn z okazji 40-lecia koncertów chopinowskich, które nieprzerwanie mimo pandemii i remontowi pałacu odbywały się i tę tradycje zamierzamy kontynuować.

W planie jest nie tylko festiwal.  

- Powstanie odpowiednia publikacja wspominająca wcześniejsze koncerty. Przygotujemy również niespodziankę, która będzie taki repertuar, który myślimy, że spodoba się każdemu.

 

[ZT]56459[/ZT]

 

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mixermixer

0 0

nie boj,nie boj,przeniosą was do bloku jak dzieci z Giżyc,pałac się zagospodaruje albo sprzeda--a na poważnie-sukcesów życzę,niestety nie mogę podjechać 14:41, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%