Zamknij

Roztańczona ciuchcia. Karnawał na wąskim torze w Sochaczewie

17:42, 07.02.2020 | K.Ż
REKLAMA
Skomentuj

Bogatą ofertę przygotowało Muzeum Kolei Wąskotorowej na początek ferii dla dzieci z województwa mazowieckiego. 8 lutego zapowiada się dzień pełen atrakcje nie tylko dla najmłodszych miłośników kolejnictwa, ale też i tych starszych. W planach jest przejazd pociągiem retro oraz wąskotorówkowy bal karnawałowy "Roztańczona ciuchcia" z animacjami i pieczeniem kiełbasek w skansenie nad ogniskiem. 

Wyjątkowy i niepowtarzalny "Karnawał na wąskim torze 2020", odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lutego. Choć impreza organizowana jest z myślą o najmłodszych miłośnikach kolejnictwa, dla tych nieco starszych również przygotowano ciekawe propozycje. Sobota na wąskotorówce rozpocznie się o 11:00 przejazdem pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Po powrocie z klimatycznej podróży na wszystkich będą czekały dodatkowe atrakcje, które umilą czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. O tym co zaplanowano mówi Monika Szymańska, asystent muzealny.

- Najmłodszych zaprosimy na bal "Roztańczona ciuchcia", który zorganizujemy w jednej z sal muzealnych. Mile widziane stroje karnawałowe. Dzieci będą bawić się w rytm kolejowych przebojów, a dzięki animatorkom nie zabraknie ciekawych gier i zabaw, takich jak worek przebieranek, taniec z balonami czy chusta animacyjna. W sali obok będą odbywały się kolejowe warsztaty plastyczne. Ich uczestnicy będą mogli skleić kartonowe modele lokomotyw, wykonać kolejowy layout lub skorzystać z kolejowych kolorowanek. Tych, którzy zgłodnieją, zaprosimy do rozpalonego w skansenie ogniska, gdzie nasi goście będą mieli okazję usmażyć przyniesioną przez siebie kiełbaskę, a potem skosztować ją w specjalnie przygotowanym i udostępnionym tego dnia wagonie barowym.

Udział w balu dzieci i opiekunów jest możliwy na podstawie ulgowego biletu wstępu do muzeum w cenie 6 złotych. Dzieci do 7 roku życia mogą uczestniczyć w balu bezpłatnie, zaś pasażerowie pociągu Retro na podstawie wcześniej zakupionych biletów na przejazd, który kosztuje 9 zł.

"Karnawał Na Wąskim Torze 2020"  program:

11:00–12:00 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.

12:00–14:00 (sala Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – bal dla dzieci  "Roztańczona ciuchcia". Stroje karnawałowe mile widziane. W programie atrakcje zaaranżowane przez animatorki z Przedszkola "Leśne Skrzaty", w tym:

  • uroczyste otwarcie przez dzieci sali balowej,
  • powitanie wszystkich uczestników balu i zaproszenie do wspólnej zabawy,
  • liczne zabawy, m.in. worek przebieranek, wędkowanie, znaczek do znaczka, taniec z
  • balonami czy zabawy z chustą animacyjną,
  • wspólne tańce do znanych i lubianych przez dzieci utworów,
  • swobodne tańce dzieci,
  • wybór króla i królowej balu i ich wspólny taniec,
  • podziękowanie za wspólną zabawę i pożegnanie dzieci.
  • Dodatkowo w programie balumalowanie buziek, rozbijanie cukierkowej piniaty, balonowe cuda, bańki mydlane.

12:00–14:00 (sala Centrum Edukacyjno-Turystycznego) kolejowe warsztaty plastyczne, m.in. sklejanie kartonowego modelu muzealnej lokomotywy spalinowej Lxd2 lub wykonywanie wąskotorowych layoutów.

12:00–15:00 (muzealny skansen) – ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie).

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone