Zamknij
REKLAMA

Maluchem przez Azję. Spotkanie w kramnicach miejskich

12:42, 31.12.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

„Maluchem przez Azję” to tytuł spotkania, jakie w styczniu odbędzie się w kramnicach miejskich za sprawą Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126 p. W czasie wydarzenia zebrani spotkają się z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który maluchem przemierzył Europę, Afrykę i Azję.

 

Stowarzyszenie Sochaczewskie Fiaty 126 p zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem pod hasłem „Maluchem przez Azję”. Wnuczek znanego podróżnika Arkadego Fiedlera poszedł w ślady dziadka, choć ma swój własny przepis na dalekie wyprawy. Od przodka odróżnia go m.in. środek lokomocji, jakim porusza się w trakcie wypraw. Do tej pory wypróbował Fiata 126 p (zielony Elegant z 1999 r.), a także samochód elektryczny.

Zaczęło się w 2009 roku, kiedy Arkady Paweł Fiedler przejechał 4,5 tys km wzdłuż polskich granic. Sam określił tę podróż jako sentymentalną, bowiem w wielu polskich rodzinach „maluch” święcił swojego czasu triumfy. Potem przyszedł czas na Afrykę (16 tys. km) i Azję (22 tys. km), a w 2020 roku podróżnik chce objechać obie Ameryki.

Jak zauważają Paweł Piątek i Patryk Kamiński ze stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126 p:

- Maluch w trakcie wypraw budził olbrzymie zainteresowanie. Arkady żartował nawet, że jeśli w którymś kraju nie dostał oferty kupna malucha, to pojazd tego kraju nie zaliczył, tak jakby chciał. Samochód sprawdził się bardzo dobrze, obeszło się bez większych awarii, a warunki były różne. W kabinie było niekiedy powyżej 50 stopni Celsjusza, trochę nadpaliła się wtedy deska, ale auto przeżyło. W trakcie podróży po Azji maluch wjechał na szczyt góry na wysokość 4 tys. m n.p.m. To pokazuje, że Fiat 126 p to jakby auto wyczynowe. Sam podróżnik mówi o swoim samochodzie „Bestia”.

Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem „Maluchem przez Azję” odbędzie się 23 stycznia o 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w kramnicach miejskich w Sochaczewie. Będzie to okazja do rozmowy z podróżnikiem, ale i obejrzenia relacji z podróży w postaci filmików i slajdów.

foto: fr. filmu "Maluchem przez Azję", youtube

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz