Zamknij
REKLAMA

Łoskot Cafe Sochaczew zaprasza. Z Olgą Gitkiewicz porozmawia Mariusz Szczygieł

12:09, 19.11.2019 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Inicjatorki projektu Łoskot Myślowy zapraszają na kolejne spotkanie autorskie. 30 listopada w Łoskot Cafe przy ul. Traugutta z Olgą Gitkiewicz, autorką książki „Nie zdążę”, porozmawia Mariusz Szczygieł, tegoroczny laureat Nagrody Literackiej Nike.

 

„Czy w Polsce wszyscy musimy dojechać spóźnieni?” - taki tytuł nosić będzie spotkanie, na które już dziś zapraszają Łoskot Cafe, Marlena Skrobosz oraz sam Mariusz Szczygieł, który, zgodnie z obietnicą, wspiera realizację sochaczewskiego projektu kulturalno – społecznego o wymownej nazwie „Łoskot myślowy”.

30 listopada o godzinie 16.00 w Łoskot Cafe przy ul. Traugutta tegoroczny laureat Nagrody Literackiej Nike porozmawia z Olgą Gitkiewicz, autorką książki „Nie zdążę”. Publikacja zawiera reportaże z pociągu, z busa, z przystanku, z chodnika, z pobocza. Opowiada o 14 milionach Polaków, którzy nie mają jak dojechać do pracy, na zajęcia dodatkowe ze swoim dzieckiem czy do teatru w większym mieście. Z książki wyziera ogromna skala wykluczenia komunikacyjnego: im dalej od dużego miasta, tym gorzej. Autorka wsiadła do pociągów i busów, żeby doświadczyć tego, co przeżywają mieszkańcy małych miejscowości.

Olga Gitkiewicz - reporterka, redaktorka, freelancerka. Absolwentka wrocławskiej socjologii i Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z tygodnikiem „Polityka” i portalem gazeta.pl, na łamach których publikuje reportaże i teksty historyczne. W czasie pisania książki „Nie hańbi” o rynku pracy w Polsce rzuciła pracę w korporacji i przeprowadziła się z Wrocławia do Żyrardowa.

Jej reporterski debiut został znakomicie przyjęty. Otrzymała nominacje do Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrody im. Teresy Torańskiej.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

doniudoniu

2 1

nie można zaprosić kogoś sprawnego umysłowo.
To tylko łoskot... 15:47, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz