Zamknij
REKLAMA

Niedziela w mieście: piknik historyczny, okno sztuki i bulwary

20:11, 07.07.2019 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 7 lipca rozpoczął się cykl pikników historycznych w Sochaczewie. Huk czarnoprochowej broni było słychać daleko poza granicami parku im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Tego dnia zainaugurowano również znane mieszkańcom Okno Sztuki Marcina Hugo-Badera. Mieszkańcy chętnie zaglądali do parku, ale też na pobliskie bulwary. I my również tak uczyniliśmy.

 

To kontynuacja wydarzeń, które najwyraźniej na stałe wpisały się już w letnie życie sochaczewian. W tym roku jednak – z uwagi na trwające prace budowlane na Podzamczu, pikniki historyczne i cykl wydarzeń artystycznych w ramach Okna Sztuki Marcina Hugo - Badera zaplanowano na terenie odnowionego parku im. Fryderyka Chopina przy ulicy Traugutta. Nowa sceneria okazała się nie mniej malownicza, a przede wszystkim dostępna. Podkreślano walor bliskiego kontaktu z naturą, zacienienie drzew, a wreszcie sporą przestrzeń.

Piknik historyczny, zgodnie z zapowiedzią, połączony został z pokazem artyleryjskim. Nie zabrakło wybuchów. Przenieśliśmy się do przełomu wieków XIV i XV. O wydarzeniu rozmawialiśmy z Michałem Górnym z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, który prowadził spotkanie, opowiadając mieszkańcom o odtwarzanych na ich oczach czasach.

- To spotkanie istotnie wybuchowa, gościmy w parku Grupę Strzelectwa Historycznego Czarna Kompania, a także najprawdziwszego alchemika z Kampinosu. Podtrzymujemy tradycję pokazywania mieszkańcom dawnego Sochaczewa. Już dziś zapraszam na kolejne spotkania, które odbywać się będą każdej niedzieli między 15.00 a 18.00. Towarzyszyć nam będą albo artylerzyści z Czarnej Kompanii, albo Poczet Rycerski Herbu Sobol z Łodzi. Gorąco zapraszam.

Na kolejne odsłony Okna Sztuki zaprasza również Marcin Hugo - Bader. W niedzielę, w ramach inauguracji cyklu, mogliśmy zobaczyć prace dziesięciu artystów, pięknie prezentujące się w różnych zakątkach parku. Jak mówi Marcin Hugo – Bader:

- Chcieliśmy wraz z artystami utworzyć w miejscu zieleni mini miasteczko wokół pomnika Fryderyka Chopina, Mam nadzieję, że nam się udało. Dodatkową zaletą prezentacji była możliwość bezpośredniego kontaktu, porozmawiania z artystami.

Przy okazji wizyty w parku odwiedziliśmy też z aparatem pobliskie bulwary nad Bzurą. Jak się okazało – nie tylko my wpadliśmy na ten pomysł.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

maliniakmaliniak

0 0

Mózg jednego Pana potrzebuje tlenu :D 04:05, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edekedek

1 1

Mistrz drugiego planu ze zdjęcia pokazuje jak bardzo było to interesujące 11:22, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz