Zamknij

Elementy musztry i survivalu na warsztatach dla młodzieży. Rekrutacja trwa

15:55, 03.07.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Trwa rekrutacja do warsztatów Młodzi żołnierze batalionu AK majora Korwina, organizowanych przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą przy współpracy Muzealnej Grupy Historycznej II batalionu 18 pułku piechoty. Organizację warsztatów wspiera Narodowe Centrum Kultury, które finansuje całość działań.

 

Warsztaty potrwają od 26 lipca do 1 sierpnia i mogą z nich skorzystać osoby w wieku 12-17 lat. Program jest bogaty i zawiera wiele elementów historycznych, ale nie tylko. Uczestnicy warsztatów będą zwiedzać miejsca, w których odbywały się akcje bojowe i zrzuty broni, będą ćwiczenia na strzelnicy, spływ kajakowy, elementy rozbijania obozowiska, nauka udzielania pierwszej pomocy i nauka samodzielnego gotowania pod okiem instruktorów. Poza tym zaplanowano zwiedzanie jednostki kawalerii powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Ważnym elementem warsztatów będzie także spotkanie z weteranami Powstania Warszawskiego, wśród których być może pojawią się żołnierze ze Skowronka.

Jak mówi o warsztatach kustosz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Jakub Wojewoda:

- Nasze warsztaty to nauka samodzielności z elementami survivalu. Część noclegów odbędzie się w terenie, jednak nie należy się martwić o bezpieczeństwo, ponieważ zajęcia będą prowadzone przez zawodowych oficerów Wojska Polskiego i dyplomowanych ratowników medycznych. Nie zależy nam na tym, żeby kogoś zniechęcać, a wręcz przeciwnie – chcemy w sposób przystępny przekazać im wiedzę na temat historii, wojska i wielu innych elementów. Udział w warsztatach może wziąć więc każdy, kto ma zdrowe ręce i nogi, ale też chęć poszerzenia swojej wiedzy.

Udział w warsztatach mogą brać też dziewczęta i tych w ubiegłym roku było nawet więcej niż chłopców. Łącznie z ubiegłorocznego szkolenia skorzystało 35 osób i taki jest zakładany limit na lipcowe spotkania.

Aby się zapisać należy zgłosić chęć uczestnictwa dziecka na adres mailowy mlodzizolnierzeak@gmail.com, lub zadzwonić pod numer: 510612379. Szczegóły na spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się 20 lipca o 12.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Tam zostaną zebrane dane do ubezpieczenia i szczegółowe wymiary uczestników, które posłużą do przygotowania mundurów. Dzieci żołnierskie mundury będą miały okazję włożyć 1 sierpnia w czasie rekonstrukcji wymarszu żołnierzy AK na pomoc walczącej warszawie.

foto: starostwo powiatowe w Sochaczewie

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone