Zamknij

Elementy musztry i survivalu na warsztatach dla młodzieży. Rekrutacja trwa

15:55, 03.07.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Trwa rekrutacja do warsztatów Młodzi żołnierze batalionu AK majora Korwina, organizowanych przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą przy współpracy Muzealnej Grupy Historycznej II batalionu 18 pułku piechoty. Organizację warsztatów wspiera Narodowe Centrum Kultury, które finansuje całość działań.

 

Warsztaty potrwają od 26 lipca do 1 sierpnia i mogą z nich skorzystać osoby w wieku 12-17 lat. Program jest bogaty i zawiera wiele elementów historycznych, ale nie tylko. Uczestnicy warsztatów będą zwiedzać miejsca, w których odbywały się akcje bojowe i zrzuty broni, będą ćwiczenia na strzelnicy, spływ kajakowy, elementy rozbijania obozowiska, nauka udzielania pierwszej pomocy i nauka samodzielnego gotowania pod okiem instruktorów. Poza tym zaplanowano zwiedzanie jednostki kawalerii powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Ważnym elementem warsztatów będzie także spotkanie z weteranami Powstania Warszawskiego, wśród których być może pojawią się żołnierze ze Skowronka.

Jak mówi o warsztatach kustosz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Jakub Wojewoda:

- Nasze warsztaty to nauka samodzielności z elementami survivalu. Część noclegów odbędzie się w terenie, jednak nie należy się martwić o bezpieczeństwo, ponieważ zajęcia będą prowadzone przez zawodowych oficerów Wojska Polskiego i dyplomowanych ratowników medycznych. Nie zależy nam na tym, żeby kogoś zniechęcać, a wręcz przeciwnie – chcemy w sposób przystępny przekazać im wiedzę na temat historii, wojska i wielu innych elementów. Udział w warsztatach może wziąć więc każdy, kto ma zdrowe ręce i nogi, ale też chęć poszerzenia swojej wiedzy.

Udział w warsztatach mogą brać też dziewczęta i tych w ubiegłym roku było nawet więcej niż chłopców. Łącznie z ubiegłorocznego szkolenia skorzystało 35 osób i taki jest zakładany limit na lipcowe spotkania.

Aby się zapisać należy zgłosić chęć uczestnictwa dziecka na adres mailowy mlodzizolnierzeak@gmail.com, lub zadzwonić pod numer: 510612379. Szczegóły na spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się 20 lipca o 12.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Tam zostaną zebrane dane do ubezpieczenia i szczegółowe wymiary uczestników, które posłużą do przygotowania mundurów. Dzieci żołnierskie mundury będą miały okazję włożyć 1 sierpnia w czasie rekonstrukcji wymarszu żołnierzy AK na pomoc walczącej warszawie.

foto: starostwo powiatowe w Sochaczewie

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone