Zamknij
REKLAMA

Piknik historyczny w Pałacu w Gawłowie. Z Robertem Gonerą

15:16, 06.05.2019 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza z siedzibą w pałacu w Gawłowie zapraszają 19 maja w godzinach 13:00-18:00 na piknik historyczny pod nazwą „Przypadki Ambrożego Skarżyńskiego”.

 

Gwiazdą spotkania będzie Robert Gonera, który podczas monodramu wcieli się w postać patrona Fundacji Ambrożego Skarżyńskiego, właściciela dóbr Gawłowo i Żukowo w I połowie XIX wieku, oficera wojsk Księstwa Warszawskiego, adiutanta Napoleona Bonaparte.

Warto tego dnia odwiedzić Gawłów także ze względu na pokazy Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułku 4 Piechoty Xięstwa Warszawskiego. Grupa zaprezentuje broń, umundurowanie oraz zwyczaje żołnierskie z czasów Księstwa Warszawskiego.

Będą to pierwsze tego typu pokazy na terenie Sochaczewa. W czasie pikniku prezentować się będą stowarzyszenia, fundacje oraz lokalni rękodzielnicy. Chętnym osobom udostępnimy również do zwiedzania pierwszy bunkier z czasów II wojny światowej, który znajduje się pod opieką Fundacji. Przewidujemy atrakcje dla dzieci oraz miłośników polskiej kuchni. Na zakończenie wspólna nauka historycznych tańców. Serdecznie zapraszamy.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

WiesławWiesław

0 3

Pałac jest w Gawłowie czy w Sochaczewie bo zdaje się, że organizatorzy nie mogą się zdecydować? 08:58, 07.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sylaf1sylaf1

1 0

Panie Wiesławie,
Pałac w Gawłowie to nieodłączna nazwa budowli,która najpierw była zwana Dworem w Gawłowie następnie Pałacem w Gawłowie.
Administracyjnie teren nieruchomości leży w granicach miasta Sochaczew stąd ma swój adres w Sochaczewie przy ul. Gawłowskiej .

20:22, 07.05.2019